SON DAKİKA
Son dakika: FIFA'dan Türk kulübüne şok ceza! Süper Lig'in şampiyon takımı 2 dönem transfer yapamayacak

Son dakika: FIFA'dan Türk kulübüne şok ceza! Süper Lig'in şampiyon takımı 2 dönem transfer yapamayacak

Son dakika haberleri... TFF 2. Lig ekibi Bursaspor, FIFA'dan gelen haberle yıkıldı. Bir zamanlar Süper Lig'de şampiyon olan Yeşil-beyazlılara 2 yıl yasak geldi.

Spor

23.01.2024, 22:13

Bursaspor; Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah, Namık Alaskarov ve Luka Capan'ın sözleşmelerinde yapılan ihlaller sebebiyle FIFA'nın kulübe 2 dönem transfer yasağı cezası verdiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Luka Capan tarafından kulübümüz aleyhine açılan dava kapsamında FIFA tarafından verilen karar 4 Ekim 2022 tarihinde kulübümüze tebliğ edilmiştir. Söz konusu kararda kulübümüzün geçmiş dönemlerdeki  ödeme prensipsizliği , borçlu olunan dosya sayılarının fazlalığı ve  yakın zamanda Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah, Namık Alaskarov dosyalarında da sözleşmeyi ihlal ederek feshe sebebiyet verdiği, aynı durumun Luka Capan dosyasında da söz konusu olduğu belirtilmiştir. Sürekli tekrar eden ihlaller nedeniyle FIFA kulübümüzü 2 transfer dönemi kalıcı transfer yasağı ile cezalandırmaya karar vermiştir. Kulübümüz olarak itiraz süresi içerisinde bir üst mahkeme olan CAS’a (Court of Arbitration for Sport) gerekli olan itirazlar yapılarak, Bursasporumuzun tüm hakları sonuna kadar savunulacaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading