Yandex Metrica

Sitede Ara

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna dikkat çeken yanıt

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna dikkat çeken yanıt

A Mili Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-2 biten Karadağ maçını değerlendirirken istifa sorusuna "İstifayla ilgili seyirci olumlu-olumsuz tezahürat yapabilir. Bu maçta karşılığını alamamamın kızgınlığı, üzüntüsü içerisinde, taraftar da en az bizim kadar üzülüyor. Ama birini suçlayarak çözüm bulmayı doğru bulmuyorum" şeklinde yanıt verdi.

Spor

18.05.2024, 03:43

2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde A Milli Takımımız G Grubu'ndaki 4. maçında Vodafone Park'ta Karadağ ile karşılaştı. Ay-yıldızlılar 90+7. dakikada yediği golle sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldı.

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Karadağ maçını TRT Spor'a değerlendirirken, "Oyunun ilk beş dakikasında önde bastık. Oyun üstünlüğü bizdeydi. Skor üstünlüğünü yakaladık. Yediğimiz iki gol var. O bizim için olumsuz bir durum. İlk yarıyı farklı bitirmeliydik. Orada ilk golü yedik. Rakibi ortak ettik. İkinci yarı 15 dakika oyun kontrolü bizde ama sonra düşüşler başladı. Pozisyonları yokken duran toptan gol attılar. Pozisyonlar bizimdi, bizim gol atmamız gerekiyordu. Okay'ın ve Kenan'ın sakatlanmasıyla oyuncu değişikliği yapmak zorunda kaldık. Kazanılan frikikle yediğimiz bir gol var. Aslında oyun üstünlüğü, pozisyon üstünlüğü bizdeydi. Futbolun talihsiz tarafını yaşadık. Daha fazla atmamız gerektiği halde berabere kaldık. Büyük bir şans kaçırdık. Hele de son dakikada olması üzüntü verici" dedi.

Romanya Milli Takımı'nın yıldızı Trabzonspor'a göz kırptı Romanya Milli Takımı'nın yıldızı Trabzonspor'a göz kırptı Haberi Görüntüle

ÜÇ KİŞİLİK BARAJ

İkinci gol öncesi barajın üç kişi kurulmasıyla ilgili olarak sorulan soruya Güneş, "Bunlar bireysel konular. Üç tane kısa geldi baraja. Kaleci ile oyuncular arasında diyalog olabilirdi. Zaten barajlarımız bellidir. Kalecinin görüşüne göre üçtür, dörttür, beştir. O oldu, bu oldu... Bunlar tartışmaya açık konular. Bunların birinin üzerinden yapmayı doğru bulmuyorum. Kazanmamız gereken bir maçı, ihtiyacımız olan bir dönemde berabere bitirmemiz üzüntü verici" şeklinde yanıtladı.

Son dakika... EURO 2024 bol golle başladı: Almanya, İskoçya'yı paramparça etti Son dakika... EURO 2024 bol golle başladı: Almanya, İskoçya'yı paramparça... Haberi Görüntüle

''KENAN VE OKAY SAKATLIK NEDENİYLE ÇIKTI''

Kenan Karaman'ın oyundan çıkmadan önce yaklaşık 10 dakika sahada aksadığı yorumu için de Güneş, "Sakatlığı olmadı. Çok koştu. Gayet de tempolu ve iyiydi. Ama son bölümde düştü. Olabilir. Değişiklikleri sağlıklılar üzerinden yapmaya çalıştık. Bütün oyuncular iyi niyetli ve gayet iyiydi. Yusuf'u alırken ortada top tutalım diye Orkun'u koyduk. Kenan ve Okay sakatlık nedeniyle çıktı. Zaten Kerem de elinden gelen gayreti gösterdi. Enes de rakibe baskı yapsın ve kafa toplarına çıksın diye aldık"

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı hedeflerini açıkladı: Her şey yenilenecek TFF Başkan adayı Servet Yardımcı hedeflerini açıkladı: Her şey yenilenecek Haberi Görüntüle

İSTİFA SORUSUNA YANIT

"İstifayla ilgili seyirci olumlu-olumsuz tezahürat yapabilir" diyen Şenol Güneş, "Niye bağırdılar diye bir şey söylemem doğru değil. Kazanırsarn alkışlar. Kaybedersen olumsuz bakabilir. Biz işimizi nasıl yaptığımızı düşündüğümüzde elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi ve bunu sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Bu maçta karşılığını alamamamın kızgınlığı, üzüntüsü içerisinde, taraftar da en az bizim kadar üzülüyor. Ama birini suçlayarak çözüm bulmayı doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın yıldızı dünya devine yolcu! Transferi doğrulandı... Beşiktaş'ın yıldızı dünya devine yolcu! Transferi doğrulandı... Haberi Görüntüle

ALTAY SEÇİMİ

Avrupa Şampiyonası'nda kalede Uğurcan Çakır olmasına karşın bu maçta Altay'ın oynadığının ve neden bu seçimin yapıldığı yorumu için de Güneş, "Bizim 3 iyi kalecimiz var. Mert'in uzun süre oynamadığı için bir sıkıntısı var. Uğurcan da Avrupa Şampiyonası'ndan kalan bir sıkıntısı vardı. Altay'ın daha iyi bir görüntüsü vardı, daha güvenliydi. O yüzden onu seçtim" açıklamasını yaptı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading