Yandex Metrica
SON DAKİKA
Şampiyonluk Türk kadınlarına armağan olsun

Şampiyonluk Türk kadınlarına armağan olsun

Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda bireysel kadınlar finalinde altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, şampiyonluğunu Türk kadınlarına armağan ettiğini açıkladı.

Spor

23.01.2024, 17:31

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda bireysel kadınlar finalinde altın madalya kazanarak Türk sporunda bir ilki yaşatan Ayşe Begüm Onbaşı, "Bu madalyayı Türk kadınlarına armağan ediyorum." ifadelerini kullanarak şampiyonluk sonrası yaşadığı mutluluğu değerlendirdi.

Çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren 19 yaşındaki sporcu, "Aerobik cimnastikte büyüklerde alınan ilk madalyamız. İlk madalyanın da altın olması bizim için ayrı bir mutluluk oldu. Kardeş ülke Azerbaycan'da yarıştık. Bunun rahatlığı da vardı açıkçası. Çok zorlu bir süreç vardı bu madalya öncesi. 8-9 saatlik antrenmanlardan bahsediyorum. Zorlandığımız zamanlar oldu." ifadelerini kullandı.

Türk kadını her şeyin üstesinden gelebilir

Türk kadınının gücünü dünyaya gösterdiklerini vurgulayan Ayşe Begüm, 19 yaşında olduğunu ve şampiyonada kendisinden daha tecrübeli yarışmacıların olduğunu belirterek,"Kendi gücümüzü göstermek için çıkmıştık. Bunu yapınca da altın madalya geldi. Türk kadını her şeyin üstesinden gelebilir. Burada istek ve azimle bunu gösterdik. Türk kadınının yapamayacağı bir şey yok. Türk çocuklarına da şunu söylemek istiyorum, spor çok güzel bir şey. Sadece fiziksel anlamda değil, zihinsel anlamda da insanı geliştiriyor. İleriki nesillerin sağlıklı yetişmesi için velilerimizi ve çocukları yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunun için bakanlığımız ve federasyonlarımız da elinden geleni yapıyor." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanımızın araması gurur verici

Yaşadığı şampiyonluk sonrası Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla arayıp tebrik etmesinden dolayı çok  mutlu olduğunu dile getiren başarılı sporcu,"Cumhurbaşkanımızın beni araması gurur verici bir olay. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından arandık ve tebriklerini iletti. Aramızda 5-6 dakikalık bir telefon görüşmesi oldu. Daha fazla madalya beklediğini ve çok gururlandığını söyledi. Bu madalyayı Türk kadınına armağan ettiğimi söylediğimde çok gurur duymuş. Kendisiyle külliyede de bir görüşmemiz olacak. Bir devlet büyüğümüz olarak Türk sporuna ve federasyonumuza verdiği emekler gerçekten yadsınamaz. Bundan dolayı çok mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan'da kürsüde İstiklal Marşı okunduğu zaman gözyaşlarına hakim olamadığını açıklayan Ayşe Begüm Onbaşı, "En özel madalyam buydu. İstiklal Marşımız her okunduğunda tüylerim diken diken oluyor. Kürsüde bayrağımız göndere çekilirken,tarif edilmez duygular içine girdim. Gözyaşlarımı da tutamadım. Çok gurur verici bir olay." sözleriyle yaşadığı mutluluğu paylaştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading