Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ne play-off turundan katılacak. Play-off turunu geçmesi halinde Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında mücadele edecek.
![UEFA'dan Atilla Karaoğlan'a kritik görev! O Şampiyonlar Ligi maçında düdük çalacak](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/atilla1.webp)
BEŞİKTAŞ'IN RAKİPLERİ
UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu'ndaki Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri şunlar:
- Ajax
- Braga
- LASK Linz
- Molde
- Viktoria Plzen
- Union St. Gilloise
- Partizan
- Sparta Prag
- Sheriff
- Malmö
- APOEL
![Milli yıldızların değeri arttı! Arda Güler rekor kırdı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/milli-takim-euro-2024-5sd45s4dd111s11s.webp)
MAÇ TARİHLERİ
Beşiktaş’ın Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi, 5 Ağustos’ta yapılacak kura çekimiyle belli olacak. İlk maçını 22 Ağustos’ta, rövanşını ise 29 Ağustos’ta oynayacak.
![Son dakika... Beşiktaş dünyaca ünlü yıldızı duyurdu: Görüşmeler başladı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-07-12-23010184747.webp)
AVRUPA'DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK TAKIMLAR
- Galatasaray ve Fenerbahçe: Şampiyonlar Ligi'ne Play-Off veya 2. Eleme Turu'ndan katılacaklar.
- Trabzonspor: UEFA Avrupa Ligi 2. Eleme Turu'na katılacak.
- Başakşehir: Konferans Ligi'ne 2. Eleme Turu'ndan katılacak.
Beşiktaş'ın bu başarısı, takımın UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi temsil etmesini sağlayacak ve Avrupa'da önemli bir mücadeleye adım atacak. Play-off turundaki performansı, gruplara kalma şansını belirleyecek ve Beşiktaş taraftarları büyük bir heyecanla bu maçları bekliyor olacak.