Yandex Metrica

Rus ve Ukraynalı futbolculardan savaşa tepki! Manchester City'nin yıldızı Putin'e öfke kustu

Rus ve Ukraynalı futbolculardan savaşa tepki! Manchester City'nin yıldızı Putin'e öfke kustu

Son dakika haberleri... Ukrayna - Rusya arasında çıkan savaş futbol dünyasını da harekete geçirdi. Manchester City'nin yıldızı Oleksandr Zinchenko ve Rus futbolcu Fedor Smolov 'savaşa hayır' dedi.

Spor

23.01.2024, 18:52

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City'nin yıldız futbolcusu Oleksandr Zinchenko, Ukrayna'ya saldıran Rusya'ya tepki gösterdi. 

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'e sert eleştirilerde bulunan genç yıldız, "Umarım en acı şekilde ölürsün yaratık" dedi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ukraynalı milli oyuncu, "Ülkem Ukraynalılara ait ve kimse onu asla sahiplenemeyecek. Onu vermeyeceğiz. Fikrimi ortaya koymaktan kendimi alamam. Dünya ülkemdeki durumdan endişeli. Doğduğum, büyüdüğüm ve uluslararası spor arenasında renklerini savunduğum ülke. Yüceltmeye ve geliştirmeye çalıştığımız ülke. Sınırları bozulmadan kalması gereken bir ülke" ifadelerini kullandı.

Sergen Yalçın'dan flaş Arda Güler sözleri! Öyle bir 11 kurdu ki... Sergen Yalçın'dan flaş Arda Güler sözleri! Öyle bir 11 kurdu... Haberi Görüntüle

SMOLOV: SAVAŞA HAYIR

Rusya Milli Takım golcüsü Fedor Smolov da Ukrayna'ya saldıran Rus hükümetine çağrıda bulunarak savaşın olmamasını dile getirdi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading