Permier Lig tarihinde bir Türk futbolcu ikinci kez kaptanlık sıfatına erişti.
![UEFA'nın kulüpler sıralaması güncellendi! Türk devleri kaçıncı sırada?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/uefa984394133.webp)
"GURUR DUYUYORUM"
Son şampiyon Manchester City'de uzun yıllardır forma giyen Türk asıllı Alman milli futbolcu İlkay Gündoğan Maviler'in takım kaptanlığına getirildi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İlkay, "Bu harika takımın ve bu harika kulübün kaptanı olmaktan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.
![Avrupa kupalarında yeni format! Şampiyonlar Ligi yeni format nasıl, İsviçre sistemi nedir?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/avrupa-kupalari.webp)
"BÜYÜK BİR ONUR"
31 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Kaptanlık kol bandını daha önce takmıştım ama ilk kez resmi kaptan olarak seçilmek gerçekten büyük bir onur" değerlendirmesinde bulundu.
![Ali Koç'tan sürpriz transfer açıklaması: Babası çok iyi Fenerbahçelidir](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/koc.webp)
İLK BAŞARAN TUGAY KERİMOĞLU'YDU
Premier Lig'de kaptanlık pazu bandını takan ilk Türk futbolcu ise Tugay Kerimoğlu olmuştu. Tugay 2001-2009 yılları arasında forma giydiği Blackburn Rovers'ta, Lucas Neill'in 2007 yılı başında West Ham United'a transfer olmasıyla birinci kaptanlığa yükselmişti.