Yandex Metrica

PFDK kararları Galatasaray'ı kesmedi: Sarı kırmızılılar 4 Fenerbahçeli futbolcuyu daha şikayet etti

PFDK kararları Galatasaray'ı kesmedi: Sarı kırmızılılar 4 Fenerbahçeli futbolcuyu daha şikayet etti

Galatasaray, Süper Lig'in 37. haftasında oynanan Fenerbahçe maçından sonra küfürlü tezahüratta bulunduğu iddiasıyla 4 Fenerbahçeli futbolcunun PFDK'ya sevk edilmesi için TFF'ye başvuruda bulundu.

Spor

24.05.2024, 22:22

Galatasaray, 4 Fenerbahçeli futbolcu için TFF'ye başvurdu. Fenerbahçeli futbolcular Serdar Dursun, Joshua King, Bright Osayi-Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun PFDK'ye sevk edilmesi için başvuruda bulunan sarı kırmızılı kulüp, yaptığı açıklamada "19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasının bitiminden sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şöyle:

"İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright Osayi-Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır."

UEFA'dan Türkiye'ye EURO 2024 otobüsü! O figürler dikkat çekti UEFA'dan Türkiye'ye EURO 2024 otobüsü! O figürler dikkat çekti Haberi Görüntüle

KİM, NE KADAR CEZA ALMIŞTI?

PFDK, Süper Lig'in 37. haftasında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe maçında çıkan olaylarla ilgili kararları açıkladı. Buna göre Fenerhabşe Kulübü Başkanı Ali Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti, futbolcular Mert Hakan Yandaş'a 5, İrfan Can Eğribayat'a 3, Jayden Oostorwolde'ye 1'er maç men cezaları verildi. Ayrıca kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'a 5 maç ve teknik direktör İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal'a ise 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading