Yandex Metrica

Pep Guardiola'dan Rooney hamlesi! Ekibine katmak için açık kapı bıraktı

Pep Guardiola'dan Rooney hamlesi! Ekibine katmak için açık kapı bıraktı

Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Wayne Rooney'nin teknik ekibe katılmasından memnuniyet duyacağını açıkladı.

Spor

09.03.2024, 06:28

İngiltere Premier Lig'de bu akşam Bournemouth'la karşılaşacak Manchester City'de teknik direktör Pep Guardiola karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

Wayne Rooney'nin geçtiğimiz günlerde verdiği röportajla ilgili soruyu cevaplayan Guardiola, Rooney'den övgüyle bahsederken teknik ekibe katılmasından memnuniyet duyacağını söyledi.

Guardiola açıklamasında, "İstediği zaman gelebilir. Bu hepimiz için iyi olabilir. Ama o bir Manchester United taraftarı. Wayne Rooney bu ülkenin en önemli oyuncularından biri. Hepimizin için güzel sözler söyledi ve bu çok güzel. Birçok Premier Lig şampiyonluğu yaşadı." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da kritik gün! İşte toplantı için belirlenen tarih Galatasaray'da kritik gün! İşte toplantı için belirlenen tarih Haberi Görüntüle

WAYNE ROONEY NE DEDİ?

Wayne Rooney, Stick to Football isimli podcastte kariyeri, teknik direktörlük dönemi ve birçok konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Rooney, Pep Guardiola'nın ekibine katılmaktan mutlu olacağını ifade ederek, "Arteta'nın şu anda Arsenal'de neler yaptığını görüyorsunuz ve bunların çoğunun Guardiola'yla çalışmaktan kaynaklandığına inanıyorum. Benim için en iyi teknik direktör Pep. Duruma bağlı ama eğer Guardiola benden asistanı olmamı isterse bunu kabul ederim." dedi.

Futbolu bıraktıktan sonra Derby County'de teknik direktörlük kariyerine başlayan Rooney, sonrasında D.C. United ve Birmingham City'de çalıştı.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında Birmingham City ile anlaşan Wayne Rooney, 15 maçta takımının başına yer alırken alınan kötü sonuçların ardından görevindan ayrılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading