Yandex Metrica

Özür dilemek istiyor! Josef de Souza sosyal medyadan açıklama yaptı

Özür dilemek istiyor! Josef de Souza sosyal medyadan açıklama yaptı

Beşiktaş'la yolları ayrılan Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza,

Spor

23.01.2024, 20:27

Beşiktaş, Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza'nın sözleşmesini feshettiğini TFF'ye bildirmişti.

Sezon sonu Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek 34 yaşındaki oyuncu Çin Ligi ekiplerinden Beijing Guoan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Brezilyalı oyuncu, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Deprem bölgesindeki çocuklara her zaman yardımcı olacağım. 6 ay, 1 sene sonra insanlar bu durumu unutacak ve desteğe ihtiyaçları olacak. Her zaman bir kız çocuk evlat edinmek istemişimdir. Evlat edinme durumunu gerçekleştirebilmem için Türkiye'de devam etmem gerekiyordu. Ayrılacağım için bunu yapamıyorum. Beşiktaş'ı her zaman büyük şükranla hatırlayacağım. Bana neredeyse kimsenin inanmadığı bir dönemde, Türkiye'ye dönüşün kapılarını açtı. Beni bugüne kadar en çok Beşiktaş sevdi. Ben de en çok Beşiktaş'ı sevdim."

Aziz Yıldırım'dan seçim sonucuyla ilgili ilk açıklama Aziz Yıldırım'dan seçim sonucuyla ilgili ilk açıklama Haberi Görüntüle

"PERFORMANSIMIN DÜŞMESİNİN SEBEBİ..."

Kendisini Beşiktaş'a getirdiği için Erdal Torunoğulları'na teşekkür eden Josef de Souza, "Arabistan'dan dönen insanlara genelde güvenilip alınmaz ama onlar bana inandı. Ankaragücü maçından sonra mental olarak düştüğüm fikirlerini aklınızdan çıkarın. Performansımın düşmesinin sebebi diz ameliyatı geçirmiş olmam. Toparlaması çok zor bir sakatlık geçirdim. Ankaragücü maçından sonra insanlar konuşmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Josef de Souza, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe, bana Türkiye'nin kapılarını ilk açan kulüp oldu. Eğer ben Beşiktaşlıların çok sevdiği Souza olduysam bu Fenerbahçe sayesinde. Aziz Yıldırım'a, Vitor Pereira'ya ve Fenerbahçe taraftarlarına geçirdiğimiz üç yıl için teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'ye karşı attığım golden sonra birçok insan beni karaktersiz olarak tanımladı. Bir futbolcu hırsla attığı golü kutluyor diye karaktersiz değildir. Ben tam olarak karakterimden dolayı, o golü öyle kutladım. Defansif bir oyuncuyum, zaten 6 ayda bir gol atıyorum. Ben Fenerbahçe'ye çok saygı duyuyorum. Bana inanan ve benim maaşımın ödeyen bir kulüp var ve ben gol atarak o kulübü onurlandırdığımı düşünüyorum.

Szymanski, Galatasaray yolcusu mu? Ali Koç transferdeki detayı açıkladı Szymanski, Galatasaray yolcusu mu? Ali Koç transferdeki detayı açıkladı Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'DEN KİMSEYLE DARGIN AYRILMAK İSTEMİYORUM"

Sayın Ali Koç'tan özür dilemek istiyorum. O dönemden sonra benimle konuşmadı. Denk geldiğimizde selam vermedi. Bana çok kızdığını biliyorum. Türkiye'den kimseyle dargın ayrılmak istemiyorum. Hem ailesine hem kendisine çok saygı duyuyorum. Fenerbahçe taraftarları, Souza'dan nefret etmenizi, kin duymanızı istemiyorum. Hala bana kızgınsanız kalpten bir şekilde sizden özür diliyorum.

Menajer olarak mı, sportif direktör olarak mı, hoca olarak mı bilmiyorum ama Türkiye'ye ciddi ciddi dönme planım var. Türkiye'den giderken herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu sevginin karşılığını depremden etkilenen bölgelerde göstermeye çalıştım. Sizi bana verdikleriniz benim yaptıklarım yanında kıyas kabul etmez. Türkiye'ye borçluyum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading