Yandex Metrica

Sitede Ara

Ortaköy'de Formula 1 izdihamı!

Ortaköy'de Formula 1 izdihamı!

Son dakika haberleri... Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da yapılacak Formula 1 yarışı öncesi AlphaTauri'nin Fransız pilotu Pierre Gasly ile Ortaköy'de buluştu.

Spor

23.01.2024, 18:05

Ortaköy'de kurulan Red Bull Racers standında Pierre Gasly ile bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hafta sonunda gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix'ne İstanbul'un mükemmel bir şekilde ev sahipliği yapacağını açıkladı.

Türkiye'nin özellikle pek çok konudaki ev sahipliği yaptığını belirten Bakan Kasapoğlu, "Her zamanki gibi mükemmel bir ev sahipliği gerçekleştireceğiz. Tabii Türkiye'nin pek çok branşta son dönemde geldiği aşama bundan sonra da devam edecek. Gerek spor altyapısı gerek sporcu altyapısı, bu anlamda yetişen yeni sporcular gelişen yeni branşlar spor ülkesi olma yolunda her geçen gün iddiamızı güçlendiriyor. Bu çerçevede F1'in yıllar sonra yeniden geçtiğimiz yıl başlaması, yine bu yıl seyircili olarak devam etmesi apayrı heyecan. Dünyaca ünlü pilotların İstanbul'u tecrübe etmeleri, anıları onlar için de çok farklı. Az önce Pierre ile konuştuğumuzda geçtiğimiz yıla dair anıları dinleme fırsatı buldum. Bu yıl da şehri daha fazla tanıma fırsatı bulacağını söyledi. Ülkemizin her köşesi cennet, İstanbul dünyanın en güzel şehri" ifadelerini kullandı.

Ve Hırvatistan kadrosu açıklandı! Livakovic çağırıldı mı? Ve Hırvatistan kadrosu açıklandı! Livakovic çağırıldı mı? Haberi Görüntüle

GASLY: İSTANBUL ŞEHRİNDE FORMULA 1 ARABASI SÜRMEK ÇOK FARKLI HİS

Geçen yılki yarış öncesi gerçekleştirilen organizasyonla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden aracıyla geçtiğini hatırlatan Pierre Gasly ise "Geçtiğimiz sene köprünün üstünden İstanbul'u görme fırsatım olmuştu. Bu sene boğazın kenarında aynı fırsatı yakaladım. Şehirde Formula 1 arabası sürmek çok farklı bir his. Umarım önümüzdeki yılda da farklı içerikler üretebiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Kasapoğlu ve Gasly açıklamalarının ardından kısa süreliğine Red Bull Racers yarış oyununu oynadı.

Bakan Kasapoğlu, Gasly'ye çinili tabak hediye etti. Gasly ise yarışta kullandığı eldivenleriyle geçen yıl İstanbul yarışı öncesi Ortaköy'de yarış arabasıyla çektirdiği fotoğrafı Kasapoğlu'na takdim etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading