SON DAKİKA
Nwakaeme'ye büyük onur! Trabzon'da heykeli dikildi

Nwakaeme'ye büyük onur! Trabzon'da heykeli dikildi

Son dakika haberleri... Trabzonsporlu bir taraftar Nijeryalı yıldız Anthony Nwakaeme'nin heykelinin iş yerinin önüne diktirdi.

Spor

23.01.2024, 17:52

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde benzin istasyonu sahibi olan Mustafa Bulut, takımda en başarılı yabancı futbolcu olarak gördüğü Anthony Nwakaeme'yi onurlandırmak için heykelini yaptırdı.

Yaklaşık 6 ayda bitirilen ve 40 bin liraya mal olan heykel, benzin istasyonunun girişindeki alana yerleştirildi.

Çevreden geçen vatandaşların ve istasyona gelen müşterilerin dikkatini çeken heykeli, ilerleyen günlerde futbolcunun da ziyaret etmesi bekleniyor.

Benzin istasyonu müdürü Hüseyin Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, iş yeri sahibi Mustafa Bulut'un fikri üzerine yaptırılan heykelin insanlar tarafından ilgi gördüğünü söyledi.

Son yıllarda takıma gelen yabancı futbolcular arasında en başarılısı olarak Nwakaeme'yi gördüklerini aktaran Çelik, "Yerli futbolcularımız da iyi ama en son gelen yabancı futbolcular arasında en iyilerinden olduğundan, heykelini yaptırmayı düşündüler. Böylece diğer yabancı futbolculara da örnek olmasını istemişler." ifadelerini kullandı.

Panathinaikos taraftarı isyanda: Fatih Terim'in ekibi 10 kişi kalan rakibini... Haberi Görüntüle

NWAKAEME HEYKELİ KAÇ AYDA BİTTİ?

Çelik, başarılı futbolcunun, sergilediği performansla taraftarların gönlünde ayrı bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, "Heykel yaklaşık 6 ay süre içerisinde tamamlandı. Önemli olan Trabzonspor'dur, fiyatı önemli değil. 30-40 bin lira civarında maliyeti var. Son zamanlarda Nwakaeme'nin performansı geçen yıla göre çok arttı. Sevdiğimiz için yapmak zorunda kaldık. İnşallah bu heykel ona doping etkisi yapar ve şampiyon oluruz. Nwakaeme'yi en kısa zamanda davet edeceğiz. Haberi yok ama sürpriz yapacağız" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading