Yandex Metrica

Sitede Ara

Michael Jordan yine rekor kırdı

Michael Jordan yine rekor kırdı

Sotheby's tarafından düzenlenen açık artırmada, efsanevi basketbol oyuncusu Michael Jordan'un 6 adet tekli spor ayakkabısı, tarihi bir rekor olan 8 milyon dolara alıcı buldu.

Spor

05.02.2024, 09:49

Basketbol dünyasının efsane ismi Michael Jordan'a ait olan, 1990'lı yıllarda 6 şampiyonluk maçında giydiği 6 adet 'tekli' spor ayakkabısı, Sotheby's tarafından New York'ta düzenlenen açık artırmada 8 milyon dolara satıldı. Bu olağanüstü satış, şimdiye kadar gerçekleşen en pahalı 'maçta giyilen spor ayakkabı' satışı olarak tarihe geçti.

Galatasaray'a talih kuşu kondu! İtalyan basını duyurdu: Kasayı dolduracak dev rakam Galatasaray'a talih kuşu kondu! İtalyan basını duyurdu: Kasayı dolduracak dev... Haberi Görüntüle

REKOR KIRILDI

Müzayede evi Sotheby's, Michael Jordan'a ait spor ayakkabılarının bu satışla birlikte açık artırmada en yüksek fiyata satılan 'maçta giyilen spor ayakkabısı' rekorunu kırdığını açıkladı. Bu etkileyici koleksiyon, spor tarihine damgasını vuran bir efsanenin ayak izlerini taşıyan nadir bir parça olarak öne çıktı.

Galatasaray'dan milli yıldıza onay çıktı! Takas olabilir Galatasaray'dan milli yıldıza onay çıktı! Takas olabilir Haberi Görüntüle

GEÇEN YILKİ REKORU GERİDE BIRAKTI

Michael Jordan'ın geçen yıl Nisan ayında giydiği spor ayakkabısı 2.2 milyon dolara satılmıştı. Ancak bu kez, 1990'lardaki şampiyonluk maçlarında giydiği özel tasarım ayakkabılar, rekor kıran bir 8 milyon dolarlık fiyat etiketiyle yeni bir kilometre taşı oluşturdu.

Bu olağanüstü açık artırma, sadece bir spor ayakkabısı değil, aynı zamanda Michael Jordan'ın efsanevi kariyerinin bir parçası olan nadir bir tarihi eserin satışı olarak da dikkat çekiyor. Jordan hayranları ve spor tarihine ilgi duyan koleksiyonerler için unutulmaz bir anı olarak kalacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading