Yandex Metrica

Sitede Ara

Messi'nin oynamaması zarar ettirdi: 5.5 milyon dolar iade edilecek

Messi'nin oynamaması zarar ettirdi: 5.5 milyon dolar iade edilecek

Hong Kong'ta Lioenel Messi'nin oynamadığı maçın taraftarları bilet paralarının yarısını geri alacak. Inter Miami Kulübü de konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''Lionel Messi ve onun Barcelona'dan eski takım arkadaşı Luis Suarez'in maçta yer almamasından dolayı Hong Konglu futbolseverlerden özür diliyoruz. Futbolcuların sağlık durumu kulüp için önceliklidir her zaman.'' denildi.

Spor

12.02.2024, 09:32

Futbol hayatına ABD'nin Inter Miami takımında devam eden Arjantinli dünya yıldızı Lionel Messi'nin geçtiğimiz günlerde Hong Kong'taki özel maçta sakatlığı sebebiyle forma giymemesi zarar ettirdi.

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 4 Şubat'ta Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin forma giydiği Inter Miami ile Hong Kong bölge takımı arasındaki özel maçta yıldız oyuncunun forma giymemesi büyük tepki toplamıştı.

Türk hakem EURO 2024'te düdük çalacak Türk hakem EURO 2024'te düdük çalacak Haberi Görüntüle

ÜCRETİN YARISI İADE EDİLECEK

Müsabakayı organize eden şirket Tatler Asia, resmi kanallardan bilet alan taraftarlara ödedikleri ücretin yarısının iade edileceğini açıkladı. Yeniden ödeme planının, Hong Kong Spor Bakanlığı ve Tüketici Konseyi ile organizatör şirket arasında yapılan görüşmelerin ardından alındığı belirtildi.

Real Madrid'de Mbappe hazırlığı! Tarih belli oldu Real Madrid'de Mbappe hazırlığı! Tarih belli oldu Haberi Görüntüle

INTER MIAMI'DEN AÇIKLAMA

Inter Miami Kulübü de konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, ''Lionel Messi ve onun Barcelona'dan eski takım arkadaşı Luis Suarez'in maçta yer almamasından dolayı Hong Konglu futbolseverlerden özür diliyoruz. Futbolcuların sağlık durumu kulüp için önceliklidir her zaman.'' denildi.

Avrupa kupalarında kuru günü: Fenerbahçe, Başakşehir ve Trabzonspor'un rakipleri bugün belli olacak Avrupa kupalarında kuru günü: Fenerbahçe, Başakşehir ve Trabzonspor'un rakipleri bugün... Haberi Görüntüle

HONG KONG HÜKÜMETİNDEN DE PARA ALAMAYACAKLAR

Öte yandan Hong Kong hükümetinin maçın şehrin tanıtımına katkısı nedeniyle organizatör şirkete vermeyi taahhüt ettiği 16 milyon Hong Kong doları (2,05 milyon dolar) teşvik ödeneğinin de "Messi'nin en az 45 dakika oynaması" şartına bağlı olduğundan tahsil edilemeyeceği bildirildi.

Oğuz Aydın için resmi açıklama! Beşiktaş ve Galatasaray karşı karşıya Oğuz Aydın için resmi açıklama! Beşiktaş ve Galatasaray karşı karşıya Haberi Görüntüle

5,5 MİLYON DOLAR ZARAR

Böylece organizatör şirketin 13 milyon Hong Kong doları (1,66 milyon dolar) kar etmeyi öngördüğü etkinliği, 43 milyon Hong Kong doları (5,5 milyon dolar) zararla tamamlayacağı öngörülüyor.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading