Yandex Metrica

Sitede Ara

Kerem Aktürkoğlu'na yeni sözleşme! Çıkış maddesi belli oldu...

Kerem Aktürkoğlu'na yeni sözleşme! Çıkış maddesi belli oldu...

Başkan Dursun Özbek ve ekibinin, yıldız oyuncuyla zamlı yeni sözleşme konusunda anlaşmaya vardığı iddia edildi.

Spor

18.05.2024, 14:44

Transfer döneminin başlamasıyla girişimlerine devam eden Galatasaray'da, bir yandan da kulüp içi dengeler için kararlar alınıyor. Sarı-kırmızılı yönetim, Kerem Aktürkoğlu için zamlı sözleşme kararı aldı.

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray'daki üçüncü imzasını atmak üzere... 2020 yaz transfer döneminde Erzincan'dan transfer edilen Kerem, kısa sürede ortaya koyduğu performansla Aralık 2021'de zamlı mukaveleye imza atmış ve yıllık maaşını 10 milyon Lira'ya çıkarmıştı.

Bu sezon inişli çıkışlı bir grafik ortaya koyduktan sonra bir anda vites yükselten 24 yaşındaki kanat oyuncusu, bir zamlı mukaveleye daha imza atmaya hazırlanıyor. Genç yıldızın menajeriyle kulüp yetkililerinin önceki akşam bir araya geldiği ve sözleşme şartlarında mutabakata varıldığı belirtildi.

Sergio Ramos severlere gün doğdu! Artık serbest Sergio Ramos severlere gün doğdu! Artık serbest Haberi Görüntüle

ALACAĞI RAKAM BELLİ OLDU

Kerem'in yeni maaşının 1 milyon Euro seviyesine karşılık olarak 20 milyon Lira bandında bir rakama karşılık geleceği belirtiliyor. Galatasaray'ın yanı sıra Türk Milli Takımı formasıyla da yıldızını parlatan Kerem Aktürkoğlu'nu özellikle Fransa, Almanya ve İspanya'dan kulüpler ciddi olarak takip ediyor.

Hatta Sarı-Kırmızılı kulübe ara Transfer döneminin sonuna doğru önemli teklifler gelebileceği ifade ediliyor. Galatasaray'da plan Kerem'i sezon sonuna kadar kadroda tutup Şampiyonlar Ligi avantajıyla beraber daha yüksek rakamlara satabilmek. Bu sezon 22 resmi maçta 8 gol 3 asistlik bir performans ortaya koyan Kerem'in de Galatasaray'la şampiyonluk yaşadıktan sonra yurt dışına gitmeyi planladığı öğrenildi.

EURO 2024'ün açılış maçındaki kırmızı kartın bedeli ağır oldu EURO 2024'ün açılış maçındaki kırmızı kartın bedeli ağır oldu Haberi Görüntüle

Kazakistan U19 - Türkiye U19 maçı hangi kanalda? Kazakistan U19 - Türkiye U19 maçı hangi kanalda? Haberi Görüntüle

SERBEST KALMA MADDESİ OLACAK

Kerem'in yeni sözleşmesinde bir çıkış maddesinin olacağı da öğrenildi. Ancak son rakam konusunda kesin bir mutabakata varılamadığı bildirildi. Galatasaray Yönetimi, sözleşmede en azından 25 milyon Euro gibi bir rakam yer almasını istiyor.

Kerem cephesinde maksimum 15 milyon Euro'luk bir beklenti söz konusu. Ancak bu pürüzün de bugün veya yarın çözülmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading