Yandex Metrica

Sitede Ara

Jorge Jesus, Kasımpaşa maçında en beğendiği golü açıkladı: Neredeyse ben de dahil oluyordum!

Fenerbahçe'nin 4 farklı galip geldiği Kasımpaşa maçı sonrası yüzler gülüyor. Teknik Direktör Jorge Jesus, atılan 5 golde özellikle bir tanesine dikkat çekti.

Spor

18.05.2024, 09:10

Farklı Kasımpaşa galibiyeti sonrası Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, özellikle 2. gole çok sevindiğini, çünkü çok akıllı bir organizasyon sonucu fileleri havalandırdıklarını kaydetti. "Önemli olan 3 puandı" diyen tecrübeli teknik adam basın toplantısında şunları söyledi:

"Önemli olan galip gelmekti. Skorun bir önemi yoktu tabii ki 5-1 gibi net bir skor alında bu daha da iyi oluyor. Maç içinde iyi olduğumuz anlar vardı. Bazı anlarda çok iyi değildik. Yenik duruma düştük ama takım dezorganize olmadı ve kısa sürede durumu 2-1'e getirmeyi başardı. 2-1'den sonra dengemiz daha iyiydi sahada. Taraftarımız yenik duruma düşünce gerilmedi, bizi desteklemeye devam ettiler. Farklı bir galibiyet aldık. Bizim için önemli olan 3 puandı. Şimdi yapmamız gereken perşembe Adana'da oynayacağımız maçı düşünmek."

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maçı bugün saat kaçta? Hangi kanalda yayınlanacak? Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maçı bugün saat kaçta? Hangi kanalda yayınlanacak? Haberi Görüntüle

NEREDEYSE BEN DE DAHİL OLACAKTIM 

"İkinci golde çok sevindim, çünkü güzel bir oyun sonrası geldi. Bu sebepten dolayı çok mutlu oldum. Takımım o anda akıllılık etti. Bizim yediğimiz gol tam tersiydi. Bizim normalde öyle bir gol yemememiz gerekiyor. 2-1'i yakaladığımız pozisyonda akıllı bir şekilde golü bulduk. Neredeyse ben bile aksiyonun içinde yer alacaktım."

Fenerbahçe için transfer iddiası: Bertuğ Yıldırım ile anlaşma yakın Fenerbahçe için transfer iddiası: Bertuğ Yıldırım ile anlaşma yakın Haberi Görüntüle

ŞİMDİDEN TEK MAÇTA 4 GOL ATTI

"Valencia bugün 4 gol attı ama 4 gol atmakla kalmadı, kariyerindeki en çok gole ulaştığı sezona ulaştı ve sezonun bitmesine çok uzun zaman var. Hem 4 gol attı hem de şimdiden çok fazla gol sayısına ulaştı."

Ersun Yanal, Amedspor ile sahaya çıkıyor Ersun Yanal, Amedspor ile sahaya çıkıyor Haberi Görüntüle

OOSTERWOLDE YORUMU: SOL BEK BULMAK ZOR

Yeni transfer Jayden Oosterwolde maçı tribünden izledi.

Fenerbahçe'nin yeni sol bek transferi Jayden Oosterwolde hakkında ne düşündüğü sorulan Jesus, transferin kolay olmadığına dikkati çekerek şunları söyledi: 

"Çünkü aynı zamanda yabancı sayılmayacak statüde bir oyuncu arıyorduk. Zaten transfer pazarında sol bek bulmak zor. Özellikle de bu yaşta olup hem de Fenerbahçe'nin teknik ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sol bek bulmak kolay olmadı bizim için. Ama bu oyuncuyu izledik. Ve onun yeteneklerine inandık. Takıma katkı sağlayacağına inandık. Şimdi idmanlara başladığında yeteneklerini yakından tanıma fırsatımız olacak. Ama biz onun yeteneklerine inanıyoruz. Bizim de o pozisyonda bu tarz bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Takımımıza güç katacağını düşünüyoruz. Çünkü son maçlarda Lincoln Henrique oynuyordu fakat gerçek mevkisi orası değil. Takım için özveride bulunuyordu, defansif anlamda iyi işler de yapmıştı. Ama özellikle pozisyonu sol bek olan bir oyuncu arayışındaydık. Takıma güç katacağına inanıyoruz." 

ÖZET: İSPANYA - İNGİLTERE SKOR:2-1 (EURO 2024 FİNAL) | Avrupa'nın en büyüğü belli oldu! Şampiyon İspanya ÖZET: İSPANYA - İNGİLTERE SKOR:2-1 (EURO 2024 FİNAL) | Avrupa'nın... Haberi Görüntüle

ARDA GÜLER YETENEKLERİNİ SERGİLEDİ 

Arda Güler'in performansıyla ilgili de konuşan Jesus, "Arda Güler bugün yeteneklerini sahada sergiledi, pas açılarını çok kolay bulabilen bir oyuncu. Bu özelliğini bugün sahada çok iyi kullandı. Mesela Emre Mor gibi topla süratli olan bir oyuncu değil. Onun özellikleri daha farklı. Bu özelliklerini de saha içinde iyi kullandı bugün. İyi bir futbol oynadı. Yavaş yavaş performansını yukarı çekiyor. Ben geldikten sonra ilk kez milli takıma seçildi. Daha önce almadığı kadar süre aldı. Bu şekilde gelişimi de devam edecek" dedi.

Pürüz kalmadı! Maximin adım adım Fenerbahçe'ye... Pürüz kalmadı! Maximin adım adım Fenerbahçe'ye... Haberi Görüntüle

HER MAÇA ÖZEL OYUNCU KADROSU 

Arda Güler ve Zajc'ın ilk kez bir arada oynatıldığı sorusuna karşılık, "Hayır ilk kez değil" diye itiraz eden Jesus, "Çok oynamadılar bir arada" şeklindeki ifadeye karşılık, şu yanıtı verdi:

"Fenerbahçe'nin 23 oyuncusu var ve biz oynadığımız her maçtan önce bir strateji belirliyoruz. O maç özelinde bizim için hangi oyuncular en uygun olur, hangi oyuncular en çok bize fayda gösterir, bunları seçmeye çalışıyoruz. Bugün de Arda ve Miha Zacj'ın birlikte bize fayda sağlayacağını düşündük. Ümraniye maçından sonra 6 değişiklik yaptık ilk 11'de. Kafamızda sadece bir 11 yok, isimlerin bir önemi yok bizim için. Her maç bu isimler değişebilir. O maç bize en çok hangi oyuncular fayda sağlayacaksa bu tarz seçimler yapabiliriz."

Ve Adam resmen Danimarka'da Ve Adam resmen Danimarka'da Haberi Görüntüle

SELÇUK İNAN: BİREYSEL HATALAR YAPTIK

Fenerbahçe'ye 5-1 mağlup olan Kasımpaşa'da Teknik Direktör Selçuk İnan, bariz ve bireysel hataların bu sonucu doğurduğunu söyledi. İnan maç sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Skordan dolayı biraz zor oldu. Bir de biraz üzüldük. Aslında maça tam istediğimiz gibi başladık diyebilirim. Bir hafta bu şekilde çalıştık, rakibin zaaflarını ve güçlü yanlarını biliyorduk. Öne de geçtik, her şey planladığımız gibi gidiyordu. Ancak böylesine maçlarda büyük takımlara karşı oynadığınız zaman, oyuncu kalitelerini de göz önünde bulundurduğunuzda, bariz, basit bireysel hatalar bu tür skorları doğurabiliyor. Sizi hemen cezalandırabiliyorlar. Oyuncularımla özellikle konuşmuştum. İyi mücadele yanında, top bize geldiğinde iyi oynamalıyız, kendi anlayışımız, organizasyonumuz var. En nihayetinde en az riskle, hatayla oynamamız gerektiğini söylemiştim ama olmadı. Gelen ikinci gol bizi düşürdü. İkinci yarıda da aslında tutunmak için stratejimiz vardı ama erken yediğimiz gol ve sonrası baz aldığım bölüm olmadı benim için. Puan veya puanlar almak istiyorduk, geride kaldık. Asıl maçlarımız gelecek. Çok önemli Giresun maçımız var önümüzde. Şu andan itibaren onu düşünüyorum ben."

Semih Kılıçsoy'a yaşı kadar milyon eurolar! Semih Kılıçsoy'a yaşı kadar milyon eurolar! Haberi Görüntüle

TAKIMA TAKVİYE YAPILACAKTIR 

Çıkış planı olup olmadığı ve yeni transferler yapıp yapmayacakları sorulan Selçuk İnan, "Şu an net bir şey söyleyemem. Kurumsal bir takımız, bunun üzerine de çalışıyorlar. Biz de kafa yoruyoruz, takım için en iyisi, faydalısı hangisiyse istişare edip gerekli yerlere takviye yapılacaktır. Transferden çok oyunumuzu nasıl geliştiririz, nasıl puanlar alırız, ben onun hesabındayım. Ligin önemli takımlarına karşı mücadele ettik, kolay değildi bu takımlara karşı puanlar almak" diye konuştu.

Selçuk İnan, Arda Güler ve Zajc'ın bir arada oynamasını bekleyip beklemediği sorusuna karşılık da, "Sürpriz olmadı. Çünkü hocaları böyle değişiklikler yapıyor ama ikisi bir arada oynamamıştı. Çok önemli oyunculara sahipler, farkındaydık. Böyle başlayabileceklerini ben daha çok tahmin etmiştim ama biz kendi tarafımıza bakıyoruz. Oyun planladığımız gibiydi, yolundaydı ama sonunu getiremedik" diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading