banner2

İstanbul Boğazı dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışına ev sahipliği yapacak

Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı önümüzdeki ay İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek.

Spor 26.08.2021, 16:25 26.08.2021, 16:33
Abone ol
İstanbul Boğazı dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışına ev sahipliği yapacak

Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı, 11-12 Eylül tarihlerinde İstanbul Boğazı'nda gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE'DEN VE DÜNYADAN 500 TRİATLET KATILACAK

Türkiye Triatlon Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ve Oral B’nin ana sponsorluğunda İstanbul'un Beykoz ilçesinde gerçekleştirileceğini ve İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu'na, hem Türkiye'den hem de dünyadan 500 triatlet katılacağını açıkladı.

İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek olan dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışına ilişkin açıklamada açıklamalarına yer verilen Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, sporcuların 2.3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda mücadele edeceğini ifade etti.

Triatlonun, sporcunun sınırlarını zorladığı önemli bir spor olduğunu kaydeden Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

"Her biri kendi içinde zorlu üç etabın, zamana karşı ve ara vermeden tamamlanması için triatletlerin çok dayanıklı bir bünyeye sahip olmalarını gerekiyor. Tüm İstanbulluları seyir zevki yüksek bir sporu yakından tanımaya ve yaşamaya davet ediyorum.Bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün geçici olarak trafiğe kapatılacağı İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca - Küçüksu arasında, koşu etabı Küçüksu - Çubuklu arasında koşulacak. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek yarışın 2022'den itibaren Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası olarak yapılması hedefleniyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!