Yandex Metrica

Sitede Ara

Hırvatistan Teknik Direktörü Dalic: Türkiye'den teklif aldım

Hırvatistan Teknik Direktörü Dalic: Türkiye'den teklif aldım

Bu akşam Milli takımımız ile karşı karşıya gelecek Hırvatistan Milli Takımı'nın teknik direktörü Zlatko Dalic maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Spor

23.01.2024, 20:38

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Grubu ikinci maçında yarın Bursa'da Türkiye ile karşı karşıya gelecek Hırvat Milli Takımı'nın teknik direktörü Dalic, "Yarın burada Türkiye ile oynayacağımız maç biraz daha zorlu geçecektir. İki taraftan da daha fazla saldırı olacaktır. Onlar da gol atmak için bize saldıracak, biz de onlara saldıracağız." dedi. Dalic, karşılaşmanın oynanacağı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına futbolcu Ivan Perisic ile katıldı.

Dalic, "Son maçta sakatlanan oyuncularla ilgili değişiklik olacak mı?" sorusuna 2 santrafor oyuncusunun değiştirileceğini söyledi. Sakat oyuncuların yerine kimin geleceğine son antrenmanla karar vereceklerini anlatan Dalic, "Çünkü Türkiye de Ermenistan'dan yeni geldi. Onların da nasıl bir yorgunlukla karşı karşıya olduğunu bilmiyoruz. Bizde illaki değişiklikler olacaktır. Son antrenmana baktıktan sonra isimler belli olacak." diye konuştu.

Altay Bayındır, Kartal mı oluyor? İşte sözleşmedeki önemli detay... Altay Bayındır, Kartal mı oluyor? İşte sözleşmedeki önemli detay... Haberi Görüntüle

Dalic, "Dünya Kupası'ndan sonra düşüş yaşadınız mı? Galler maçı bunun bir göstergesi mi? Hırvat Milli Takımı'nda genç oyuncular göremiyoruz, yeni genç oyuncular gelecek mi?" sorularını ise şöyle yanıtladı:

"Dünya Kupası'ndan sonra düşüş yaşadığımızı düşünmüyorum. Sadece Dünya Kupası'nda bütün oyuncular son dakikaya kadar bizlerle birlikte oldu. Bazılarının kendi kulüpleriyle problemleri oldu. Oradaki enerji burada da gerçekleşecektir. Yeni oyuncu üretmek çok zor. Biz 3,5 milyonluk bir ülkeyiz, siz 80 milyon nüfusa sahipsiniz. Sizde daha kolay yeni oyuncu çıkabilir fakat 3,5 milyonluk ülkede her an kaliteli oyuncu çıkması biraz daha zor. Takıma dahil ettiğimiz iki stoperimiz var. Onların yaşları genç. İzlediğimiz genç oyuncular da var. Bu doğrultuda takımımızı yavaş yavaş yenileyeceğiz. Bursa 3 milyonluk bir şehir, biz ülke olarak 3,5 milyonuz. Biz Dünya Kupası'nda üçüncü olduk."

Ersun Yanal'dan ill transfer bombası! Amedspor o yıldız için devreye girdi Ersun Yanal'dan ill transfer bombası! Amedspor o yıldız için devreye... Haberi Görüntüle

"Türk Milli Takımı gerçekten disiplinli"

Dalic, Türkiye ile birçok kez maç yaptıklarını dile getirerek, "Kişilerle değil, takım olarak değerlendirebiliriz. Türk Milli Takımı gerçekten disiplinli, farklı yerlerde birçok takımda oynayan güçlü oyunculara sahip. Bu oyuncuları güzel kullanabiliyor, organize edebiliyor. Zaten bunu bugüne kadar gösterdiler. Ermenistan maçında da takip ettiğim zaman yine aynı kaliteli şekilde oynadıklarını, kuvvetlerinden hiçbir şey eksilmediğini gördük. Dolayısıyla biz burada kendi maçımıza bakacağız. Nasıl bir sonuç elde edeceğiz, onu göreceğiz." ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'nin yıldızına kanca! İtalyan devi peşinde Fenerbahçe'nin yıldızına kanca! İtalyan devi peşinde Haberi Görüntüle

"GALLER PERFORMANSIMIZDAN MEMNUN DEĞİLDİM"

"Galler maçı çok farklı bir havadaydı. Ben Galler'i Türkiye kadar güçlü bir rakip olarak görmüyorum. Orada tek yönlü oyun sergiledik. Yarın burada Türkiye ile oynayacağımız maç biraz daha zorlu geçecektir. İki taraftan da daha fazla saldırı olacaktır. Onlar da gol atmak için bize saldıracak, biz de onlara saldıracağız. Biz onların kendi seyircisi önünde oynayacağız. Dolayısıyla farklı bir tarz sergileyeceğiz. Maçı alacağımıza ümit ediyorum.

Dalic, "Hiç Türkiye'den teklif aldınız mı?" sorusuna ise "Arkadaşça teklifler aldım, konuşmalar geçti ancak resmi olmadı. Ben şu an ki konumumdan memnunum. Bir değişiklik düşünmüyorum." cevabını verdi.

Halil Umut Meler'e EURO 2024'te kritik görev Halil Umut Meler'e EURO 2024'te kritik görev Haberi Görüntüle

"Nasıl bir zorlukla karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz"

Perisic'de yarınki maçın zor geçeceğini söyleyerek, "Türkiye'nin nasıl bir tarzının olduğunu biliyoruz. Nasıl bir zorlukla karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Elimizden geldiğince 3 puanı hanemize yazdırmak için çaba göstereceğiz." dedi. Perisic, Türkiye'nin kaliteli oyunculara sahip olduğunu anlatarak, "Türkiye kendi seyircisiyle son derece güçlü şekilde bize saldıracaktır. Biz de Hırvatistan olarak puan almak için burada hiçbir şeyden korkmadığımızı göstereceğiz." diyerek konuşmasını sonlandırdı

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading