SON DAKİKA
Hamit Altıntop canlı yayında isyan etti! Medya oyunlarını işaret etti!

Hamit Altıntop canlı yayında isyan etti! Medya oyunlarını işaret etti!

Son dakika haberleri... A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop, Faroe Adaları ile oynanan mücadele sonrası açıklamalarda bulundu. Altıntop, Stefan Kuntz'un gideceği söylentilerine sert cevap verdi.

Spor

02.02.2024, 14:37

A Milli Takım'ın deplasmanda Faroe Adaları'na 2-1 mağlup olmasının ardından Hamit Altıntop açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'a konuşan A Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop, "Bizler de olumlu karşılamıyoruz. Üzgünüz, kötü bir akşamdı. Oyun ve mağlubiyet kabul edilecek değil, bunun farkındayız. Hepimiz öz eleştiri yapıyoruz, sorumluluğu da üstleniyoruz. Bugün de bir kaçış yok." ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko Basketbol Türkiye Kupası ÖZETİ İZLE Haberi Görüntüle

HAMİT ALTINTOP: MEDYA OYUNLARINA MAHAL VERMEYELİM


Genel değerlendirme yapmak istiyorum. Biz bir futbol ülkesiyiz, futbolu konuşmayı, eleştirmeyi yapıyoruz ve yapmamız da gerekir. Bunları yaparken hangi anlamda yapıyoruz? İleriye taşımak için mi yapıyoruz, geliştirmek için mi yapıyoruz? Bunlara dikkat etmemiz gerektiğine inanıyoruz. İletişim araçları artıyor, dijital inanılmaz bir şekilde gelişiyor. Herkes özgür bir şekilde fikirlerini söyleyebiliyor. Ama hala 30 yıl önceki medya oyunları da var. Bunlara prim vermemek gerekir. Hedef birinci olmaktı, birinci olduk. Evet, kötü bir görüntü verdik bunu da kabul ediyoruz. Ama biz bunun bir süreç olduğunu ve değişimin zaman alacağını da söyledik. Biz nasıl dört maçta dört galibiyetten sonra ortaya çıkmadıysak bugün de öz eleştiri yapıp bunu kabul ediyoruz. Yeni bir yönetim geldi, yeni bir başkan var. İletişimimiz gayet iyi. Başladığımızın iyi bir yol olduğuna inanıyoruz. Bunu beyan etmemize rağmen bir mutsuzluk var. Kabul etmeme gibi bir ortam var. Eleştiri olacaktır. Bu eleştiri yapıcıysa, tüm paydaşları kapsıyorsa başımızın üstünde yeri var. Biz burada bireysel bir hedefimiz yok. Türk futbolunu ileri taşımak istiyoruz ve buna gönül vermiş insanlar olarak 30 hatta 40 yıl önceki medya oyunlarına mahal vermeyelim.

Okan Buruk Galatasaray'da adalet dağıtıyor: Hak eden oynar! Haberi Görüntüle

Süper Kupa neden Şanlıurfa'da oynanıyor? Süper Kupa 11 Nisan Stadyumu'nda... Haberi Görüntüle

HAMİT ALTINTOP: STEFAN KUNTZ İLE DEVAM EDİYORUZ


Ben üç gün önce söyledim, böyle bir konu yok ve buna anlam veremiyoruz. Bizim hedefimizde Dünya Kupası vardı, olmadı. Sonra amacımız B Ligi'ne çıkmaktı, bunu başardık. Son iki maçtaki görüntümüzün kabul edilemez olduğunu da kabul ediyoruz. Şimdiki hedefimiz Avrupa Şampiyonası Elemeleri. Lüksemburg maçında 6-7-8 gol atabilirdik ve oyundan kopmadık. Bugünkü ilk devre için şaşkınız, bunu da biliyoruz. Bu takım iki kere B Ligi'nden C Ligi'ne düşmüş. İlkinde B Ligi'nde kalma nedeni formatın değişmesi. Ağır bir Avrupa Şampiyonası geçirmişiz... Yeni hocamızla iyi bir ivme yakalamışız. Bunun uzun bir yol olduğnuu söyledik. Bunlar da olacak. Ben milli takım sorumlusu olarak başkanımızla iletişim kurarak bizimle aynı fikirde olduğuna yönelik fikirlerini belirtmesine rağmen ciddiye alınmaması nedeniyle medya oyunları diyorum. Ben bugün buradayım, yarın olmayabilirim. Biri bir iddia ortaya atıyor, manşet yapılıyor. Böyle olur mu? Ben rica ediyorum, medya grubu olarak altyapıları da analiz edin, oralarda da baskı yapalım. Bu kadar para dönen yerde temel atamamamışız. Ben bugünkü gerçeği kabul ediyorum, bu mağlubiyeti kabul etmiyorum. Ama paydaşların hepsi uyumlu ve iç içe olmazsa ilerleyemeyiz. Hoca değişir, Ahmet gider Mehmet gelir. Bu hiç önemli değil. Ben sorumluyum. Hocayla devam ediyoruz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading