Yandex Metrica

Hakkari'nin Messi'si Hatice Yaşar, kente ilham oldu! Kadın futbolcu tekniğiyle mest etti

Hakkari'nin Messi'si Hatice Yaşar, kente ilham oldu! Kadın futbolcu tekniğiyle mest etti

Son dakika haberleri... Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı yıldızlarından Hatice Yaşar'ın oyun tarzı Paris Saint Germain'de oynayan dünya starı Lionel Messi'ye benzetiliyor.

Spor

06.04.2024, 17:23

Hakkari'de futbol oynayan Hatice Yaşar, dünya futbolunun 1 numarası Lionel Messi'ye benzetilmesi gündem oldu.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi B Grubu'nda mücadele eden Hakkarigücü'nün kaptanı Hatice Yaşar, takımın başarısının yanı sıra kentte yeni kadın futbolcuların yetişmesine de katkı sunuyor.

Çocukluğundan bu yana futbola ilgi duyan ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından yeteneği keşfedilen Hakkarili Hatice Yaşar, top sektirmedeki başarısı, mahalle ve okul maçlarındaki performansıyla kadın futbol takımlarının ilgisini çekti.

İzlediği müsabakalarda öğrendiği teknikleri uygulayarak kendisini geliştiren Yaşar, 12 yaşında Hakkarigücü Kadın Futbol Takımı'nın alt yapısına girdi.

Kısa sürede A takıma yükselerek kaptanlık pazubendini takan 26 yaşındaki Yaşar, 13 maçta 9 galibiyet ve 4 beraberlik alarak "namağlup" unvanını koruyan takımın başarısına önemli katkı sundu.

Oyun stiliyle Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi'ye benzetilen, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü mezunu Yaşar, aynı zamanda altyapı antrenörlüğü yaparak Hakkari'de geleceğin başarılı kadın futbolcularını yetiştirmeye başladı.

Ergin Ataman'dan olay sözler: Başkanlığa aday olacağım Ergin Ataman'dan olay sözler: Başkanlığa aday olacağım Haberi Görüntüle

HATİCE YAŞAR: AMACIMIZ AVRUPA'DA OYNAMAK

Hakkari'de başarılı bir grafik çizdiklerini anlatan Yaşar, "Buradaki serüvenimiz yoğun geçiyor. 5 yıldır takımın kaptanlığını yapıyorum. Bugünlere ulaşmak için çok çaba sarf ettik. Yaz kış demeden sürekli çalıştık. Amacımız Avrupa liginde oynamak ve Hakkari'yi en iyi şekilde temsil etmek. Yolumuza namağlup devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Zico'dan olay sözler: Mourinho tam bir... Zico'dan olay sözler: Mourinho tam bir... Haberi Görüntüle

'TEKNİĞİMİ MESSİ'YE BENZETTİLER'

"Futbola halı sahada başladım. Hocalarım tekniğimi Messi'ye benzetti. Ondan sonra herkes 'Messi' diye seslenmeye başladı. Gurur verici bir şey. Böyle seslendiklerinde ben de mutlu oluyorum. Tribünler de 'Messi' diye tezahürat yapıyor. Bu çok güzel bir duygu. İnşallah kentimizi her yerde en iyi şekilde temsil ederiz. Davranışlarımız ve başarılarımızla örnek insanlar olmamız lazım."

A Milli Takım'ın EURO 2024 kadrosunda kimler var? İşte o kadro... A Milli Takım'ın EURO 2024 kadrosunda kimler var? İşte o... Haberi Görüntüle

CEMİLE TİMUR: MESSİ DİYE ÇAĞIRIYORUZ

"560 kez top sektirdiği olmuştu. Okuldaki öğretmenlerinin bize attığı mesajlar doğrultusunda hareket ederek onu takıma aldık. Takımımızın vazgeçilmez oyuncusu oldu. Takımı her zaman çok sahiplendi. Aynı zamanda birkaç futbolcumuzla altyapımızı da çalıştırıyor. Hem takımımıza hem de altyapımıza büyük katkısı oluyor. Bilekleri müthiş. Türkiye'de belki de bu bileklere sahip futbolcu bulamazsınız. Artık ismini kullanmıyoruz, 'Messi' diye çağırıyoruz. O bizim Messi'miz, onunla gurur duyuyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading