Aktif futbol hayatına 2017-2018 sezonunda son verdikten sonra Galatasaray'da idari direktör yardımcısı olarak hizmet eden Hakan Balta, görevinden ayrıldı.
Tecrübeli isim bugünden itibaren teknik direktörlüğe ilk adımını atarak Galatasaray U-19 takımının başına geçti.
Mevcut hoca Ceyhun Müderrisoğlu'nu pilot takım Nİğde FK'ya gönderen Galatasaray, yerine 2008 yılından bu yana kulübe hizmet eden Hakan Balta'yı getirdi.
![Fenerbahçe'den yılın transfer çalımı! Beşiktaş ve Galatasaray'ın peşinden koştuğu yıldız imzayı atıyor](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/fener1834817179.webp)
HAKAN BALTA'NIN GALATASARAY KARİYERİ
2007-2008 sezonunda Manisaspor'dan Galatasaray'a transfer olan Hakan Balta, 10 yıllık serüveninde 13 kupa kazandı.
5 Süper Lig, 5 TFF Süper Kupa ve 3 Türkiye Kupası şampiyonlukları elde eden 38 yaşındaki isim, Galatasaray'da 334 maça çıkarak 13 gol ve 14 asistlik performansa imza attı.