2022-23 sezonu öncesi kadro yapılanması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray Kadın Basketbol A Takımı'nda Başantrenörlük görevine geçen sezon Ormanspor’u çalıştıran Alper Durur getirildi.
![Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'dan ayrılacak mı? Okan Buruk karar verdi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/kerem6.webp)
ALPER DURUR'UN KARİYERİ
1 yıllık sözleşme imzalanan Durur, 1971 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda eğitimini tamamladı.
![İngiltere neden kaybetti? Southgate tek cümleyle noktayı koydu](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ingiltere2.webp)
CİMBOM'LA İKİNCİ BULUŞMA
Durur, 1989'da İstanbul Üniversitesi altyapı antrenörlüğü ile antrenörlük kariyerine başlarken 1996 yılında Galatasaray Kadın Basketbol Altyapı Sorumlusu olarak görev aldı. Bu dönemde Sarı-Kırmlızıl kulüple 1 kez Yıldız Kız Türkiye Şampiyonluğu, 1 kez de Genç Kızlar Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 1999-2000 sezonunda ise A Takım Başantrenörü Ekrem Memnun’un yardımcılık görevini üstlendi.
2001 yılında 12 yıl boyunca A Takım ve Altyapı Sorumlusu olarak görev yapacağı İstanbul Üniversitesi’nde yeniden çalışmaya başlayan Alper Durur, ardından sırasıyla Orduspor, YDÜ, Mersin Basket, ve Çukurova Basketbol takımlarını çalıştırdı. Durur, son olarak 2018-2022 yılları arasında Ormanspor’u çalıştırdı.