Yandex Metrica

Galatasaray'da flaş imza! 1 yıllık anlaşma

Galatasaray'da flaş imza! 1 yıllık anlaşma

Galatasaray, Kadın Basketbol Takımı'nda başantrenörlük görevine Alper Durur’un getirildiğini açıkladı.

Spor

23.01.2024, 19:31

2022-23 sezonu öncesi kadro yapılanması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Galatasaray Kadın Basketbol A Takımı'nda Başantrenörlük görevine geçen sezon Ormanspor’u çalıştıran Alper Durur getirildi.

Fenerbahçe'ye ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS uyarısı: Sınav binaları etrafında etkinlik yapılamaz Fenerbahçe'ye ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS uyarısı: Sınav binaları etrafında etkinlik... Haberi Görüntüle

ALPER DURUR'UN KARİYERİ

1 yıllık sözleşme imzalanan Durur, 1971 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Liseyi Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda eğitimini tamamladı.

Arda Turan, Galatasaray'ın yıldızını kendi takımına istiyor Arda Turan, Galatasaray'ın yıldızını kendi takımına istiyor Haberi Görüntüle

CİMBOM'LA İKİNCİ BULUŞMA

Durur, 1989'da İstanbul Üniversitesi altyapı antrenörlüğü ile antrenörlük kariyerine başlarken 1996 yılında Galatasaray Kadın Basketbol Altyapı Sorumlusu olarak görev aldı. Bu dönemde Sarı-Kırmlızıl kulüple 1 kez Yıldız Kız Türkiye Şampiyonluğu, 1 kez de Genç Kızlar Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. 1999-2000 sezonunda ise A Takım Başantrenörü Ekrem Memnun’un yardımcılık görevini üstlendi.

2001 yılında 12 yıl boyunca A Takım ve Altyapı Sorumlusu olarak görev yapacağı İstanbul Üniversitesi’nde yeniden çalışmaya başlayan Alper Durur, ardından sırasıyla Orduspor, YDÜ, Mersin Basket, ve Çukurova Basketbol takımlarını çalıştırdı. Durur, son olarak 2018-2022 yılları arasında Ormanspor’u çalıştırdı.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading