Yandex Metrica

Sitede Ara

Galatasaray'a veda etti

Galatasaray'a veda etti

Galatasaray yardımcı antrenörü Ümit Davala, sosyal medya hesabından Galatasaray'dan ayrıldığını açıkladı. Kariyerinde yeni bir sayfa açacağını belirten Davala, "Birlikte çalıştığım tüm antrenörlere, futbolcu arkadaşlarına, kulüp çalışanlarına ve yöneticilere teşekkür ediyorum" sözleriyle veda etti.

Spor

23.01.2024, 17:31

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in ekibinde yer alan Ümit Davala, Galatasaray'dan ayrıldığını açıkladı. Antrenörlük kariyerine birinci adam olarak devam etme kararı alan 47 yaşındaki antrenör, sosyal medya hesabından paylaştığı veda paylaşımında  şu sözlere yer verdi:

"Bugün, veda ederken hayatımın üçte birini adadığım Galatasaray'a, kazanılan kupalardan daha çok beni bu duygu huzurlu hissettiriyor. Saha içinde yıllarca hem Türkiye'de, hem de Avrupa'nın en büyük liglerinde kulüp ve milli takım düzeyinde en üst basamakta rekabet ettikten sonra, saha kenarında edindiğim tüm tecrübeyi artık teknik direktör olarak kullanacağım. Hayatın ne getireceği bilinmez ama mücadeleye hazırım ve yıllar boyu emek vererek oluşturduğum kariyerime, dolayısıyla kendime bu anlamda bir borcum olduğunu biliyorum." 

Fatih Terim'e özel teşekkür

Fatih Terim'in ekibinde olmaktan dolayı büyük bir onur duyduğunu dile getiren Ümit Davala, "Hikayenin bu noktasında, En başından beri hayatımda olan, bana her zaman bir baba, bir ağabey gibi yaklaşan, sadece bir futbol adamı olarak oyunla ilgili değil, tecrübesiyle hayata dair de yol göstericilerimden olan hocam Sayın Fatih Terim'e teşekkür etmek istiyorum. Ülke futbolunun tüm zamanlarındaki en başarılı teknik adamıyla hem oyuncu hem de antrenör olarak çalışmak, ailesinden biri olmak benim için başlı başına onurdu. Kariyerimde yeni bir sayfa açacağım bu döneme başlamadan önce, birlikte çalıştığım tüm antrenörlere, futbolcu arkadaşlarına, kulüp çalışanlarına ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Son olarak da, bana duydukları sevgiyi hayatımın her anında derinden hissettiren Galatasaray, büyük taraftarına minnettar olduğumu söylemek istiyorum. Sıcak sevginizi her zaman kalbinde taşıyacağım." ifadelerini kullanarak Galatasaray'a veda etti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading