SON DAKİKA
Galatasaray'a Atina'da küstah tavır! Takım geri dönüyor

Galatasaray'a Atina'da küstah tavır! Takım geri dönüyor

Olympiakos ile yapacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, havalimanında skandal bir kararla karşılaştı.

Spor

23.01.2024, 21:57

Sarı-kırmızılılar Olympiakos ile oynanacak özel maç için gittiği Yunanistan'da PCR testlerinin kabul edilmemesi nedeniyle 2 saat bekletildi. Bunun üzerine sinirlenen Fatih Terim, İstanbul’a geri dönme kararı aldı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa'da Türkiye'yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır.

Yönetim Kurulu olarak, hocamızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda takımımızın derhal geri dönmesi kararını almış bulunuyoruz. Yapılan bu insan haklarına aykırı muamele için Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.

Bu süre zarfında olayın ilk anından itibaren bizleri yalnız bırakmayan, kafilemizle irtibatta olan, sorunu dostane ve diplomatik yollarla çözmeye çalışan, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere, tüm Türkiye Cumhuriyeti Devlet Kurum ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading