Yandex Metrica

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan taraftarı sevindiren proje

Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan taraftarı sevindiren proje

Son dakika haberleri... Kasım ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan Galatasaray başkanı Burak Elmas, Avrupa'dan bir takımla görüştüklerinin müjdesini verdi.

Spor

23.01.2024, 18:17

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas'ın da katıldığı kasım ayı olağan divan kurulu toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Kendilerini futbolda ileriye götürecek yeni bir sistem kurmayı hedeflediklerini belirten Elmas, "Galatasaray altyapısında yetişen oyuncularımızı rekabetçi liglerde oynatmak ve onlara bizim kontrolümüz altında gelişme şansı vermek istiyoruz. Biliyorsunuz genç oyuncularımız bilabedel başka takımlara kiralanıyor. Bazıları oynatmıyor, orada gelişemiyor. Belki Galatasaray'ın kazanacağı birçok oyuncuyu o ara yaşta kaybediyoruz. Bir de alt liglerden gelen Kerem ve Taylan gibi oyuncuların bir ön takımda, Galatasaray sistemine uyacak şekilde yetiştirilmesi ve oynayarak hazır hale gelmesi gibi bir hedefimiz var." ifadelerini kullandı.

BURAK ELMAS: YURT DIŞINDAN TAKIMLARLA GÖRÜŞMEYE BAŞLADIK

TFF 2.Lig ekiplerinden Niğde Anadolu Futbol Kulübü ile ilgili yaptıkları iş birliği anlaşmasına değinen Burak Elmas,  "Galatasaray'ın, 1481 Futbol Yatırımları AŞ ile herhangi bir hisse sahipliği ve ilişiği yoktur. Burada Galatasaraylı iş adamlarının Galatasaray'a hizmet için yaptıkları yatırım vardır. Galatasaray'ın tek bağı, kiraladığı futbolcunun ilk 11'de oynama garantisi alması ve geri transferinde de çok cüzi şartlarda dönmesi. Bunun dışında Galatasaraylıların orada yetişmekte olan gençlerimizi görebilmeleri için de o takımın maçlarının GSTV'den yayınlamayı düşünüyoruz. Yurt dışından da görüştüğümüz birkaç takım var. Bu sistemin Galatasaray açısından bir riski yok. Yatırımcı arkadaşlarımız orayı yönetiyorlar." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading