Yandex Metrica

Sitede Ara

Filenin Sultanları ekonomi uçuşuna isyan etti! Türk Hava Yolları ve TVF'den ilk açıklama geldi!

Filenin Sultanları ekonomi uçuşuna isyan etti! Türk Hava Yolları ve TVF'den ilk açıklama geldi!

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Milletler Ligi ikinci hafta maçları kapsamında ABD'de düzenlenen maçta Almanya ile karşılaşacak. Ancak Filenin Sultanları 13 saatlik ekonomi sınıfı uçuşlarına tepki gösterdi. THY ve TVF'den ise konuya ilişkin açıklama geldi.

Spor

27.05.2024, 13:45

Filenin Sultanları lakabıyla bilinen A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi ikinci hafta maçları kapsamında ABD'ye uçtu. 

VNL Kadın Voleybol Ligi ikinci haftasında Sırbistan, Güney Kore, ABD ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları ilk rakibi Almanya ile karşılaşmak üzere Amerika'ya uçtu. Türkiye saati ile 29 Mayıs günü oynanacak maça giden Filenin Sultanları ise uçakta kriz yaşadı.

Mehmet Topal imzayı attı Romanya'da hoca oldu Mehmet Topal imzayı attı Romanya'da hoca oldu Haberi Görüntüle

EKONOMİ UÇUŞU KRİZ YARATTI

Sultanlar, Milletler Ligi maçı öncesinde ekonomi sınıfında seyahat etmelerine sosyal medyadan tepki gösterdi. 

Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Simge Aköz, Hande Baladın Türk Hava Yolları'na tepki göstedi. 

Simge Öz, ''Kendi imkanlarımızla dahi daha konforlu bir uçuş imkanı tanımladığınız için teşekkürler''

Eda Erdem ise, ''13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz''

Zehra Gübeş ise, Türk Hava Yolları'nı da etiketleyerek 'En azından koridar ayırmışsınız'' açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'nin 35 milyon taraftarı mı var? 2024'te Fenerbahçe taraftar sayısı kaç? Fenerbahçe'nin 35 milyon taraftarı mı var? 2024'te Fenerbahçe taraftar sayısı... Haberi Görüntüle

THY'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Konuya ilişkin ise Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptığı açıklamada sorumluluğun  TVF'de olduğunu belirterek, ''Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın,  sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. 

Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır.'' dedi.

Tüm imkanlarını Arda Güler için kullanacak! Yılın bomba transferi Real Madrid'in kapısında Tüm imkanlarını Arda Güler için kullanacak! Yılın bomba transferi Real... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDARASYONU'DAN AÇIKLAMA

Türkiye Voleybol Fedarayonu ise, ''2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ikinci etap müsabakalarını oynamak üzere A Milli Kadın Voleybol takımı sporcularımız ve teknik ekibimiz bugün ABD’ye uçak yolculuğu gerçekleştirmektedir.  Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir.

Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir. 

THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır.

THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir. Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır. 

Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete  kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, uçuş listemiz de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.'' açıklamasında bulundu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Spor


Loading