SON DAKİKA
FIBA açıkladı! İşte Olimpiyat Eleme Turnuvaları'nın ev sahipleri...

FIBA açıkladı! İşte Olimpiyat Eleme Turnuvaları'nın ev sahipleri...

FIBA, 2024 Erkekler Olimpiyat Eleme Turnuvaları'na ev sahipliği yapacak ülkeleri onayladı. Yunanistan, Letonya, Porto Riko ve İspanya'nın turnuvalara ev sahipliği yapacağı açıklandı.

Spor

23.01.2024, 21:46

FIBA, 2024 Olimpiyatları'na katılım hakkı için düzenlenecek olan erkek basketbol eleme turnuvalarının ev sahiplerini onayladı. Turnuvaların düzenleneceği ülkeler şu şekilde: Yunanistan (Pire), Letonya (Riga), Porto Riko (San Juan), ve İspanya (Valensiya).

Abdullah Avcı'dan Paul Onuachu ve Mislav Orsic hamlesi Haberi Görüntüle

TURNUVANIN DETAYLARI

2024 Olimpiyatları'na katılmak için mücadele edecek takımlar, 2-7 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlenecek dört ayrı turnuvada yarışacaklar. Toplamda 24 takım, eleme turnuvalarında mücadele edecek.

Tecrübeli hoca Volkan Demirel'den Galatasaray’a teşekkür mesajı Haberi Görüntüle

ELEME HAKKI KAZANAN TAKIMLAR

FIBA 2023 Basketbol Dünya Kupası'nda Filipinler, Japonya ve Endonezya'nın ev sahipliği yaptığı organizasyondan gelen 19 takımın yanı sıra, FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvaları'nda kazanan 5 takım eleme turnuvalarında mücadele etme hakkını elde etti.

Bayern Münih'te Kimmich gemileri yaktı: Ya Tuchel, ya ben Haberi Görüntüle

Trabzonspor - Hatayspor maçı ne zaman, saat kaçta? Trabzonspor muhtemel... Haberi Görüntüle

PARİS 2024'E KATILACAK TAKIMLAR

Eleme turnuvalarından gelecek olan 4 takım, 2024 Olimpiyat Oyunları'na katılacak. Bu takımlar, ev sahibi Fransa'nın yanı sıra, 2023 FIBA Basketbol Dünya Kupası'ndan 7 takım ve önceden kota almış olan diğer takımlarla birlikte Paris'te yarışacak.

Livakovic'e yeni antrenör: Fenerbahçe arayışlara başladı Haberi Görüntüle

KURA ÇEKİMİ

2024 FIBA Olimpiyat Elemeleri Turnuvası'nın kura çekimi, İsviçre'deki FIBA'nın genel merkezi Patrick Baumann Basketbol Evi'nde düzenlenecek. Kura çekimi, FIBA'nın YouTube ve Facebook kanallarında canlı olarak yayınlanacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading