Yandex Metrica

Feyyaz Uçar'dan TFF'ye Semih Kılıçsoy tepkisi: 'Oyuncumuza yapılanın mobbing olduğunu düşünüyoruz'

Feyyaz Uçar'dan TFF'ye Semih Kılıçsoy tepkisi: 'Oyuncumuza yapılanın mobbing olduğunu düşünüyoruz'

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, Semih Kılıçsoy'un A Milli Takım aday kadrosuna çağrılıp Ümit Milli Takım'a gönderilmesiyle ilgili olarak " Morali bozulmuş, motivasyonunu kaybetmiş bir oyuncunun Ümit Milli Takım'a ne kadar katkı sağlayabileceğini düşünüyorsunuz? Morali bozuk bir şekilde kafileden ayrılarak Ümit Milli Takım'a geçen oyuncumuza yapılanın mobbing olduğu bir gerçektir. Bu kararı aldıranları kınıyoruz." dedi.

Spor

03.04.2024, 17:11

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Uçar, genç futbolcu Semih Kılıçsoy'un A Milli Futbol Takımı aday kadrosuna davet edildikten sonra Ümit Milli Takımı'na gönderilmesine tepki gösterdi. Uçar, "Aldığım habere önce inanmak istemedim. Sonra şaşkınlığımı ifade edecek söz bulamadım. Ülke futbolunda hiç mi bir şey değişmez? Milli takımlarda üzülerek söylüyorum ki hocalar değişiyor, yönetimler değişiyor ama mantalite değişmiyor. Biz zamanında bunları yaşadık, biliyoruz. Değişen hiçbir şey yok. Tek kelime ile skandal. Yine diğer takım oyuncuları tercihen, Beşiktaşlı oyuncular mecburen oynatılmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Olimpiyat Stadı'ndan lider çıktı! Kıran kırana maç nefesleri kesti Fenerbahçe Olimpiyat Stadı'ndan lider çıktı! Kıran kırana maç nefesleri kesti Haberi Görüntüle

"BU YAPILAN MOBBİNG"

Genç oyuncunun duygularıyla oynandığını savunan Uçar şu görüşlere yer verdi: "Formunun zirvesinde Semih Kılıçsoy, A Milli Takım davetiyle büyük moralle katıldığı kampta ne teknik ne taktik idmanlara alınmış, takımdan ayrı tutulmuştur. Kendini geliştirebileceği, görgü ve tecrübesini artıracağı antrenmanlara almayacaksanız neden milli takıma çağırdınız? Ligin parlayan yıldızı, gençlerin ilham kaynağı olmuş bir oyuncuyu 5 dakika bile oynatabilmek sadece ona değil Türk futboluna verilecek en büyük ödül olurdu. Ümit Milli Takım planlamasına dahil edildiği açıklamasının sıradan bir bahane olduğu aşikardır. Bu kararın son dakikada alınmış, içinde anlamı olan bir karar olduğuna inanmak istemiyoruz. Ama şüphelerimizi giderecek tek bir ipucu bulamıyoruz. Genç bir oyuncunun duygularıyla oynama hakkını nereden buldunuz? Milli Takım ülkenin takımıysa adil ve hakkaniyetli olun. Olamıyorsanız, vicdanlı davranın. Ümit Milli Takım'da Semih’e ihtiyaç vardı cümlesiyle yapılacak açıklamayı kabul etmemiz mümkün değildir. Morali bozulmuş, motivasyonunu kaybetmiş bir oyuncunun Ümit Milli Takım'a ne kadar katkı sağlayabileceğini düşünüyorsunuz? Morali bozuk bir şekilde kafileden ayrılarak Ümit Milli Takım'a geçen oyuncumuza yapılanın mobbing olduğu bir gerçektir. Bu kararı aldıranları kınıyoruz. Türk futboluna genç oyuncu yetiştirmeye ve onlara forma vermeye devam edeceğiz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Spor


Loading