SON DAKİKA
Fenerbahçe’den Süper Lig’den gönderilen hakemler hakkında açıklama

Fenerbahçe’den Süper Lig’den gönderilen hakemler hakkında açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), sezonun geri kalanında Süper Lig'de görev yapacak hakemleri açıklamıştı. Fenerbahçe'den TFF'nin hakem kararlarına karşı tepki geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, "Kalan ve giden hakemler hangi kriterlere göre belirlendi? Yüksek performansı sebebiyle görev süresi 1 yıl uzatılan hakem hangi sebeple liste dışı kaldı?" denildi.

Spor

23.01.2024, 18:56

Türkiye Futbol Federasyonu, Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Abdulkadir Bitigen, Hüseyin Göçek gibi hakemlerin de aralarında olduğu toplam 13 hakem için sezonun geri kalan haftalarında maç yönetemeyeceğini duyurmasının ardından Fenerbahçe'den tepki geldi.

Fenerbahçe’den hakemler hakkındaki açıklaması şöyle:

"Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sezonlardır Türkiye Futbol Federasyonu’na, 

Merkez Hakem Kurulu’nun yapısına dair eleştirilerimizi, isimler değişse de aynı kalan zihniyete dair güvensizliğimizi, defaatle dile getirmiştik.

Ligimizin bitmesine 10 hafta kala Süper Lig hakem listesinde yapılan, bugüne kadar hiçbir örneği olmayan ve dolayısıyla pek çok soru işaretini barındıran bu son hamle, ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Türk futbolu adına tarihe geçecek olan bugün, bir kez daha yüksek sesle soruyoruz:

Türk futbolu kimlerin elindedir?

Perde arkasında neler yaşanmaktadır?

Bugün, sezonun geri kalanında görev verilmeyeceklerii açıklanan hakemlerin, bu sezon boyunca orta hakem ve VAR hakemi olarak yönettikleri 150'nin üzerindeki maç hakkında ne düşünmemiz gerekiyor?

Kalan ve giden hakemler hangi kriterlere göre belirlendi?

Liste dışı kalanlar için ne gerekçeyle bu kararlar verildi?

Yüsksek performansı dolayısıyla görev süresi 1 sezon daha uzatılan bi hakem, bugün nasıl bir sebeple sezon ortasında liste dışı bırakıldı?

Bugün yaşananlar, Türk futbolunda yaşananlara dair duyduğumuz kaygıların hiç de yersiz olmadığını hatta bu kaygılarımızın az bile kaldığını net bir şekilde göstermiştir.

Türk futbolu böyle bir yönetim şeklini kesinlikle hak etmemektedir. 

Futbolumuzun bekası adına bu soruları soruyor; yaşanan bu krizin çözüme kavuşturulmasını, hem içerisinde bulunulan paradoksun giderilmesi hem de vicdanların rahatlaması adına ilgililerden gereken açıklamaları acilen talep ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading