SON DAKİKA
Erzincan modern stadyumuna kavuşuyor

Erzincan modern stadyumuna kavuşuyor

Erzincan'da yapımı devam eden yeni stadyum projesinde sona gelindi.

Spor

23.01.2024, 17:35

Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programı kapsamında Erzincan'da inşa edilen şehir stadında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Atatürk Mahallesi'ndeki eski stat yerinde inşa edilen 62 bin 547 metrekare kullanım alanına sahip, 12 bin 981 seyirci kapasiteli statta, alışveriş merkezi, restoran ve farklı branşlar için spor salonları yer alacak.

Alttan ısıtma sistemi ile yağmur ve kar yağışından etkilenmeden müsabakaların devam edebileceği UEFA standartlarındaki statta, 605 araç kapasiteli otopark da bulunuyor.

Çok amaçlı bir tesis olacak

Son model teknolojik imkanların kullanıldığı modern bir tesisi şehre kazandırdıklarını söyleyen Vali yardımcı İhsan Ayrancı," İçerisinde spor salonlarıyla, şehir manzaralı restoranı, alışveriş merkezi ve otoparkı ile sadece maçların oynandığı saatlerde değil, tüm zamanlarda vatandaşlara hizmet edecek 'Yaşayan stat' dediğimiz bir stadı inşallah tamamlamış olacağız. Stadımız, UEFA normlarının hepsini karşılamakta, ulusal ve uluslararası tüm müsabakaların yapılabileceği standartlara sahip." ifadelerini kullandı.

Alttan ısıtma sistemiyle kış aylarında maçlar aksamayacak

Müsabakaların her mevsim kesintisiz yapılması için statta teknolojik imkanların kullanıldığını vurgulayan Ayrancı,  "Stat, özellikle ulusal ve uluslararası müsabakalarda şehrimizin tercih edilmesi anlamında bizi avantajlı duruma getirecektir. Kış aylarında bölgemiz soğuk iklim şartlarına sahip. Bu bölgedeki bu imkanı sağlayan tek stat. Alttan ısıtma imkanını sağlamak suretiyle her türlü iklim koşulunda bize futbol müsabakasına ev sahipliği yapma imkanı veriyor. Tesisimiz hem alttan ısıtma imkanlarıyla hem de diğer şartlarıyla birlikte bölgemizin en modern stadı, en modern tesisi olacak." açıklamalarında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading