SON DAKİKA
Emekli mi oluyor?

Emekli mi oluyor?

Arjantin takımlarından Boca Juniors'ta Carlos Tevez ile yollar ayrıldı. Futbolu bırakmayı düşünen 37 yaşındaki golcü, üç ay içerisinde kesin kararını vereceğini açıkladı.

Spor

23.01.2024, 17:31

Kariyerinde Manchester United,Juventus ve Manchester City gibi dev takımların formasını giyen Carlos Tevez, Boca Juniors'tan ayrıldı.

Dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ve Arjantin'de Boca Juniors dışında bir kulüpte forma giymeyi asla düşünmediğini belirten Tevez,"Emekliye ayrılıp ayrılmayacağımı henüz bilmiyorum çünkü üç ay sonra yeniden oynama arzusu hissedebilirim. Ama artık Boca'nın renklerini giymeyeceğim. Benim için Arjantin defteri kapandı." dedi.

Babamın yasını tutamadım

Babası Segundo Tevez'i şubat ayında 58 yaşındayken yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kaybettiğini hatırlatan Carlos Tevez, "Formdayım ama Boca benden yüzde 120'mi sahaya vermemi bekliyor. Bunu kulübe veremeyeceğimi biliyorum. Babamın ölümünün ardından yas tutmak için zamanım bile olmadı. Hemen maça çıkarıldım. Artık saha dışına çıkarak ailemle zaman geçirmeliyim. Zihinsel olarak bazı sorunlar yaşıyorum ve bu nedenle takımı bırakma kararı aldım." ifadelerini kullandı.

Manchester United formasıyla 2008 yılında Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran ve 2004'te Arjantin Milli Takımı ile olimpiyatlarda altın madalya kazanan Tevez, kariyeri boyunca 599 karşılaşmada 234 kez ağları sarstı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading