Yandex Metrica

Eda Erdem'den büyük başarı! 'Uluslararası Cesur Kadınlar' ödülüne aday gösterildi

Eda Erdem'den büyük başarı! 'Uluslararası Cesur Kadınlar' ödülüne aday gösterildi

A Milli Kadın Voleybol ve Fenerbahçe Opet takımlarının kaptanı Eda Erdem Dündar, ABD'nin "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi. Eda Erdem Dündar, yaptığı açıklamada "Bu ödüle aday gösterilmek çok değerli. Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli" dedi.

Spor

07.04.2024, 08:30

Geçtiğimiz günlerde heykeli dikilen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın yanı sıra Fenerbahçe Opet'in kaptanlığını yapan Eda Erdem Dündar, ABD Dışişleri Bakanlığının verdiği "Uluslararası Cesur Kadınlar" ödülüne aday gösterildi.

ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh'in ev sahipliğinde ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konukevi'nde gerçekleştirilen resepsiyona ABD Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Flake, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, başarılı oyuncu Eda Erdem Dündar ve konuklar katıldı.

Eda Erdem Dündar'a ödüle aday gösterildiği için bir plaket takdim edilirken, Jeffry L. Flake, kadınların güçlendirilmesi konusunda Eda Erdem Dündar'ın çok önemli bir figür olduğunu söyledi.

Hakan Çalhanoğlu'ndan bomba itiraf! Birlikte oynadığı en iyi futbolcu A Milli Takım'dan Hakan Çalhanoğlu'ndan bomba itiraf! Birlikte oynadığı en iyi futbolcu A... Haberi Görüntüle

''GENÇ KADINLARA ZAMAN AYIRIYOR''

Başarılarını ve kadınların güçlendirilmesi konusunda yaptığı çalışmaları gördükten sonra Eda Erdem Dündar'ın bu ödülü hak ettiğini düşündüğünü belirten Jeffry L. Flake, "Aynı zamanda kendisi dünyanın en iyi voleybol takımının kaptanı. Böyle bir mevkide olmak kolay değil. Kaptan Eda Erdem, genç kadınlara zaman ayırıyor, onlara her şeyi başarabileceklerini gösteriyor. Bu ödül adına bizim açımızdan son derece doğal bir adaydı." ifadelerini kullandı.

Denizlispor'un horozları kabardı! 5 futbolcu, kulübü TFF'ye şikayet etti Denizlispor'un horozları kabardı! 5 futbolcu, kulübü TFF'ye şikayet etti Haberi Görüntüle

''TÜRKİYE'DE BİRÇOK MAÇA GİTTİM''

Türkiye'de birçok spor müsabakasını takip ettiklerini dile getiren Flake, "Futbol maçlarına gittik, voleybol maçlarına gittik. Hatta geçen yıl Antalya'da bir voleybol maçına gittik, salon hınca hınç doluydu. Sanırım son zamanlarda izlediğimiz en heyecanlı mücadeleydi. Türkiye gibi sporu ciddiye alan, içtenlikle seven bir ülkede olmak benim için büyük bir zevk. Benim de gençliğim sporla geçti. Amerikan futbolu oynadım, koşu takımlarında yer aldım. Eşim okul takımında basketbol oynamıştı. Bu yüzden Türkiye'de olmak bizim için büyük bir mutluluk." dedi.

Pendikspor'un sambacısı Galatasaray maçında yok Pendikspor'un sambacısı Galatasaray maçında yok Haberi Görüntüle

''UNUTAMAYACAĞIM BİR AKŞAM OLDU''

Resepsiyon için teşekkür eden Eda Erdem Dündar, çok önemli bir ödüle aday gösterildiğini belirterek gururlu olduğunu dile getirirken şunları kaydetti;

''Böyle bir ödüle aday gösterilmenin çok değerli olduğunu da vurgulayan Eda Erdem Dündar, "Çok güçlü, önemli, başarılı kadınların arasında ismimin geçmesi çok önemli. Bu adaylık çok fazla sorumluluk da ekliyor omuzlarıma ama bunun bilincindeyim. Yeni jenerasyona en iyi şekilde rol model olmaya çalışıyoruz. Her zaman söylerim, biz çok farklı karakterlerden kurulu rengarenk bir takımız. Ama konu bir amaç olduğu zaman bir olabilen, biz olabilen bir takımız. Takım arkadaşlarımla beraber çok güzel işler başarıyoruz. Takım arkadaşlarımın da bu ödüle aday gösterilmemde çok büyük emeği var. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Hayatımda yine unutamayacağım bir akşam oldu diyebilirim." 

Semih Kılıçsoy kehaneti: Gelecekte kariyeri... Semih Kılıçsoy kehaneti: Gelecekte kariyeri... Haberi Görüntüle

''HAYAL ETMEKTEN VAZGEÇMEDİM''

Bugüne kadar yaşadıklarını hayal dahi etmediğini kaydeden Eda Erdem Dündar, "Geçmişe gidip bugünkü halimin bu şekilde olacağını hiçbir zaman düşünemezdim. Ama hayal etmekten vazgeçmedim. Heykelimin dikilmesi yıllardır konu olan bir şeydi, onun gerçekleşmiş olması inanılmaz bir duygu benim için. Her gün önünden geçtiğimde 'Bu gerçek mi?' diyorum. Tabii ki bunları hayal edemezdim ama çok şanslıyım. Hala kariyerim devam ederken böylesi bir değer görmek, buna sahip olabilmek benim için paha biçilemez. Çok mutlu ve gururluyum. Buradan tekrar kulübümüze ve güzel taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Hayal edemezdim ama şu anda hayal edemediğim bir kariyer ve hayatı yaşıyorum." dedi.

Galatasaray şampiyonluk hazırlıklarına başladı! Tek eksik TFF onayı Galatasaray şampiyonluk hazırlıklarına başladı! Tek eksik TFF onayı Haberi Görüntüle

FİLMİ YA DA BELGESELİ ÇEKİLİR Mİ?

Heykelinin dikilmesinin ardından ileride kendisinin filminin ya da belgeselinin çekilmesinin nasıl bir duygu oluşturacağıyla ilgili de konuşan Fenerbahçeli voleybolcu "İnanın bilmiyorum. Şu anda kariyerim devam ediyor. Yapılır mı, yapılmak istenir mi inanın bilmiyorum. Tabii ki böyle bir şeyin söz konusu olması bile beni heyecanlandırıyor. Kariyerim devam ediyor. Vücudum el verdiğince takımıma hizmet etmek istiyorum. Yakın gelecekte voleybol oynamak istiyorum. Sonrasında hep birlikte neler olacağını, hangi fırsatların önüme çıkacağını göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Her gün geçerken gördüğü heykeliyle henüz fotoğraf çekmediğini vurgulayan Eda Erdem Dündar, şunları söyledi:

"İlk gün haricinde heykelin önünde fotoğraf çekilmedim. Ama önünden geçerken insanları görünce 'Şu insanları bir şaşırtsam mı?' diyorum. Bir gün hava güzel olunca orada arabamı kenara çekip insanları şaşırtarak kendim de bir özçekim yapmak istiyorum, aklımda bu var."

 

 

 

Eda Erdem Dündar'ın heykelinin açılışını yaptıklarını hatırlatan Bayazıt, "Bugün de burada uluslararası bir ödül töreni için hep beraberiz. Çok gurur duyuyoruz. Eda, Türk sporu ve uluslararası arena için çok önemli bir kadın figürü. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bu tip ödüllerin devam edeceğini düşünüyoruz. Kız çocuklarına ve tüm kadınlara ilham vereceğinin farkındayım. Tarihimizde kadın sporcu heykeli az. Bunu biz Fenerbahçe olarak yapmamız ayrı bir değer. Eda kaptan bunları hak ediyor, her şeyi hak ediyor. Duruşu ve sporcu kişiliğiyle çok önemli bir isim. Bu tarif edilmez bir duygu." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Spor


Loading