Yandex Metrica

Dursun Özbek'ten Mbappe hesapları!

Dursun Özbek'ten Mbappe hesapları!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Ticaret Odası üyeleriyle buluştuğu organizasyonda ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş'a deprem bölgesine yapılan yardımlarla ilgili sitem etti. Özbek, kulüplerin sosyal sorumluluk alanında yeterli desteği sağlamadığını dile getirdi. Aynı zamanda mali olarak gelişme yönünde Mbappe'yi örnek göstererek vizyonunu belli etti.

Spor

16.05.2024, 19:31

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulüplerin Avrupa'da rekabet edebilmesinin mali yapıyı düzeltmekten geçtiğini vurgulayarak, transfer piyasasında dikkat çeken bir örnekle bunu destekledi. Aynı zamanda, ezeli rakiplerine deprem bölgesine yapılan yardımlar konusunda sitem etti.

Ali Koç ikinci bombayı patlattı! Yıldız Schalke'den geliyor... Ali Koç ikinci bombayı patlattı! Yıldız Schalke'den geliyor... Haberi Görüntüle

MBAPPE HESAPLARI

Mali yapı konusunda gelişmeyi arzulayan Dursun Özbek "PSG'nin Kylian Mbappe diye bir oyuncusu var, gelecek sezon Real Madrid'de olacak. Peki kaça alınıyor? Bana söylenen 300 milyon euro civarında. Sadece transfer mukavelesi için bu rakam. Avrupa'da yarışıyorsak, birinci hedef mali yapıyı düzeltmek." şeklinde ifadeler kullanarak gelecek vizyonunu gözler önüne serdi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek

Kartal'dan Şenol Güneş sesleri: ilk temas kuruldu Kartal'dan Şenol Güneş sesleri: ilk temas kuruldu Haberi Görüntüle

EZELİ RAKİPLERE İĞNE BATIRDI

Özbek, 6 Şubat depremleri sonrasında üç büyük kulüp olarak hayırda yarışmak için çağrı yaptığını ancak Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan gerekli desteği görmediğini belirtti. Kendi kulübünün hızlı bir şekilde harekete geçerek bölgeye yardım ulaştırdığını ifade eden Özbek, diğer kulüplerin sosyal sorumlulukta yetersiz kaldığını dile getirdi.

Monaco-Fenerbahçe Beko maçı bugün mü, saat kaçta? Monaco-Fenerbahçe Beko hangi kanalda? Monaco-Fenerbahçe Beko maçı bugün mü, saat kaçta? Monaco-Fenerbahçe Beko hangi... Haberi Görüntüle

SOSYAL DESTEKTE BEKLENEN KATKI

Başkan Özbek, Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan gerekli desteği görmediğini  "Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu" olarak nitelendirilen kulüplerin, sosyal sorumlulukta daha etkin bir rol oynaması gerektiğini belirterek, özellikle acil ihtiyaç durumlarında bu kulüplerin hazır olması gerektiğini "Hepimizi yasa boğan bir deprem yaşadık 6 Şubat'ta. 11 ilimiz bundan etkilendi. Galatasaray olarak depremin sabahında hemen arabayla bölgeye intikal ettik. İnsani yardım olarak 100 tır sevk ettik. Depremin birinci gününden itibaren dedim ki; biz üç kulüp muazzam bir yarış içindeyiz. Biz üç kulüp hayırda yarışalım dedim. Kalıcı konut için TOKİ ile Maraş, Adıyaman ve Hatay'da 100'er konuttan toplam 300 konutluk bir anlaşma yaptık Galatasaray olarak ve bunun avansını da ödedik. Maraş'ta temel atma töreninde dedim ki 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlar... 100 tane de gelin siz de yapın, hatta siz 150 tane yapın bizi geçin. Yeşil sahada geçemiyorsunuz burada geçin' dedim. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz diye övünüyorsunuz. Eee nerdesiniz orda? Bu tip sosyal destek istenen yerlerde de bu kulüplerin hazır olması lazım." sözleriyle vurguladı.

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading