Yandex Metrica

DOLAR

32.76

%1.36 expand_less

EURO

35.06

%0.35 expand_less

ALTIN

2457.30

%2.74 expand_less

BIST

10471.32

%0.76 expand_less

BTC ($)

65367.32

%-1.9 expand_more

Dünyada bir ilk gerçekleşti! Luis Figo yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak tarihe geçti

Dünyada bir ilk gerçekleşti! Luis Figo yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak tarihe geçti

Son dakika haberleri... Dünya futbolunun unutulmaz ismi Luis Figo ve eski futbolcular yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Spor

23.01.2024, 19:52

Futbol efsanesi Luis Figo, 6 bin metre yükseklikte oluşturulan yer çekimsiz ortamda futbol oynadı.

Mastercard, futbol Efsanesi Luis Figo ve Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'nın dört bir yanından birçok efsane futbolcuyla birlikte bir Parabolik Uçuşta en yüksek irtifada oynan maçla Guinness World Records unvanına imza attı.

Türünün ilk örneği olduğu belirtilen futbol maçı, yer çekiminin sıfır olduğu koşullarda 20 bin 230 ft (6166,1 m) yükseklikte oynandı ve futbolu daha önce hiç gitmediği bir yere götürdü. Maç, her biri dört oyuncudan oluşan iki takım arasında oynandı. Efsanevi futbolcu Luis Figo, bu tarihi uçuşta yer almak için seçilen yedi oyuncuyla birlikteydi. Rekor, Figo uçağın içine özel olarak yerleştirilen 75 metre karelik bir futbol sahasında topu sürüklerken bir Guinness World Records resmi hakemi tarafından sunuldu.

Mourinho daha gelmeden gitmeyi düşünüyor! Şok eden madde ortaya çıktı Mourinho daha gelmeden gitmeyi düşünüyor! Şok eden madde ortaya çıktı Haberi Görüntüle

Yönetimden Okan Burak'a büyük jest: 3 yerli hediyesi! Yönetimden Okan Burak'a büyük jest: 3 yerli hediyesi! Haberi Görüntüle

SHADDY GAAD: FUTBOL DÜNYANIN HER KÖŞESİNDE

Guinness World Records Kıdemli Pazarlama Müdürü Shaddy Gaad tarihi futbl maçı sonrası şu ifadeleri kullandı:

"Futbol, dünyanın her köşesinde keyif alınan bir spor olmaya devam ediyor. Guinness World Records olarak her gün farklı geçmişlere sahip insanlarla karşılaşıyoruz" diyen ise "Sporun ortak aşkı ve inanılmaz rekorların kırıldığına tanık olmanın heyecanı sayesinde toplulukların bir araya gelmesine katkıda bulunacağını umuyoruz."


.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading