SON DAKİKA
Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Katar'ın güvenliği Türk polisine emanet

Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Katar'ın güvenliği Türk polisine emanet

Türkiye, bu yıl Dünya Kupası maçlarının yapılacağı Katar’a güvenliği sağlamada destek amacıyla 3 binden fazla Çevik Kuvvet mensubu gönderecek.

Spor

23.01.2024, 19:51

Türkiye, bu yıl Dünya Kupası maçlarının yapılacağı Katar’a güvenliği sağlamada destek amacıyla 3 binden fazla Çevik Kuvvet mensubu gönderecek.

Fenerbahçe'de Dzeko endişesi! Takımdan ayrı çalıştı Haberi Görüntüle

ASAYİŞ SAĞLAMADA TÜRK EMNİYET YETKİLİLERİ GÖREV ALACAK

Reuters'ın aktardığı habere göre, Dünya Kupası müsabakalarının devam ettiği süre boyunca stadyumlarda ve otellerde asayişin sağlanmasına yardımcı olacak Çevik Kuvvet ekiplerinin masrafları, Dünya Kupası düzenleyicileri tarafından karşılanacak. Ancak ekibin, Türk emniyet yetkililerinin liderliğinde görev yapacağı belirtiliyor.

İki ülke arasında emniyet gücü desteği konusunda imzalanan protokol Resmi Gazete’de Haziran ayında yayınlanmıştı.

Beşiktaş - Konyaspor maçı bugün mü? BJK-Konyaspor maçı CANLI NEREDEN... Haberi Görüntüle

3 BİN ÇEVİK KUVVET MEMURU GÖNDERİLECEK

Ankara’nın protokol kapsamında Katar’a, Emniyet Müdürlüğü bünyesinden 3 bin Çevik Kuvvet memuru, 100 özel operasyon görevlisi, 50 bomba uzmanı ve 80 polis köpeği göndermesi planlanıyor.

Reuters haber ajansına konuşan İçişleri Bakanlığı yetkilisi, Dünya Kupası şamiyonası devam ettiği sürece görev başında olacak emniyet ekiplerinin doğrudan Türk amirlerinden emir alacağının, Katar emniyet güçlerinin Türk polisleri üzerinde yetki sahibi olmayacağının altını çizdi.

Manchester City'ye zirve yolunda Chelsea darbesi: Dev maçta kazanan yok Haberi Görüntüle

MASRAFLAR KATAR TARAFINDAN KARŞILANACAK

Habere göre, Türk polisinin görevlendirme masrafları tamamen Katar tarafından karşılanacak.

20 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek 2022 Dünya Kupası şampiyonasına Pakistan’ın da güvenlik desteği sunma olasılığı gündemde.

Galatasaray-Sparta Prag'a yenilirse-berabere kalırsa ne olur, elenir mi? Rövanş (ikinci... Haberi Görüntüle

DÜNYA KUPASI'NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK İLK ORTADOĞU ÜLKESİ

Nüfusu 3 milyondan az olan Katar, Dünya Kupası’na şu ana kadar ev sahipliği yapacak olan ilk Ortadoğu ülkesi. Ülkeye Dünya Kupası müsabakaları için 1 milyondan fazla ziyaretçinin giriş yapması bekleniyor.

Reuters’da yayınlanan habere göre, büyük ölçekli uluslararası organizasyonlarda şu ana kadar kısıtlı tecrübesi olan Katarlı yetkililer, Türkiye’den, geniş çaplı ‘sosyal etkinliklerde asayişi sağlama’ ve ‘spor faaliyetlerinde güvenlik’ gibi konularda eğitim aldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading