Yandex Metrica

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı mı? Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı, yeni mesleği ne?

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı mı? Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı, yeni mesleği ne?

Cüneyt Çakır hakemliği bırakması ile ilgili gündemde yerini aldı. Cüneyt Çakır, geçtiğimiz hafta Şampiyonlar Ligi'nde görevlendirildi. Çakı, hakemliği bıraktığı haberini verdi. Bu haber üzerine Cüneyt Çakır herkes tarafından konuşulmaya başladı. Peki Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı mı? Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı, yeni mesleği ne?

Spor

24.02.2024, 21:38

Cüneyt Çakır gündemde yerini aldı. Geçtiğimiz hafta Şampiyonlar Ligi'nde görev alan Cüneyt Çakır, hakemliği bıraktığını ilan etti. Cüneyt Çakır'ın hakemliği bırakması Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından da teyit edildi. Peki Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı mı? Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı, yeni mesleği ne?

Wimbledon'ın kraliçesi belli oldu Wimbledon'ın kraliçesi belli oldu Haberi Görüntüle

CÜNEYT ÇAKIR HAKEMLİĞİ BIRAKTI MI?

Cüneyt Çakır'ın hakemliği bıraktığı netleşti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın hakemliği bıraktığını teyit etti. 

Ferhat Gündoğdu kimdir? MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu nereli? Ferhat Gündoğdu kimdir? MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu nereli? Haberi Görüntüle

CÜNEYT ÇAKIR HAKEMLİĞİ NEDEN BIRAKTI? 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır’ın aktif hakemliği bırakarak, genç hakemler yetiştirmek için eğitimci olma kararı aldığını söyledi. Mehmet Büyükekşi, "Cüneyt Çakır hocamızla ilgili bugün karara vardığımız bir konu var. Geçen hafta Bolu’da hakemlerimizle bir kamp gerçekleştirdik, bir seminer yaptık. Seminerde Cüneyt Çakır hocamız, Merkez Hakem Kurulumuza başvurmuştu. Yurt dışından birçok teklif aldığından bahsetti. Bizlere ’Ben birçok teklif aldım, ama hakemlik kariyerime Türkiye’nin bana sağladığı imkânlarla başladım, kariyerimi de Türkiye’de sonlandırmak istiyorum. Bundan sonraki dönemde de alt kategorilerdeki hakemlere eğitim vermek istiyorum. Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum. Böylece bu camiaya katkı sunmak istiyorum’ dedi. Özellikle Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini belirtti. Bu isteğini hem Merkez Hakem Kurulumuz hem TFF Başkanı olarak ben ve Yönetim Kurulumuz da son derece uygun gördük. Özellikle bu motivasyon bizim açımızdan çok önemli. Cüneyt hocamızın hakem yetiştirme heyecanı da son derece önemli" sözlerini kullandı. 

Trabzon'da flaş gelişme! Ligden çekilme kararı aldı Trabzon'da flaş gelişme! Ligden çekilme kararı aldı Haberi Görüntüle

CÜNEYT ÇAKIR'IN YENİ MESLEĞİ NE?

Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın eğitimcilikte de büyük başarı kazanacağına inandığını söyleyerek  "Bu zamana kadar biz de dahil yurt dışından hakem eğitimi için hocalar getirdik. Hem VAR için getirdik, hem de şu anda Hugh Dallas’ı getirdik. Bu defa yerli bir hakemimizi, en başarılı hakemlerimizden birini, kendi değerimizi, hakem eğitmeni olarak atadık. İnşallah biz yurtdışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen olarak da gider" dedi.

Süper Lig ekibinde yeni dönem: Başkan belli oldu! TFF detayı dikkat çekti Süper Lig ekibinde yeni dönem: Başkan belli oldu! TFF detayı... Haberi Görüntüle

"TÜRK HAKEMLİĞİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE ONU UĞURLAMAK İSTİYORUZ"

Cüneyt Çakır için jübile düzenleceğini söyleyen Mehmet BÜyükekşi, "Cüneyt Çakır bizim çok önemli bir değerimiz. İki defa Dünya Kupası, üç kez Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti. Üst üste 5 turnuvada üç kez yarı final seviyesinde maç yönetme başarısı gösterdi. Ayrıca 2015 yılında Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Sayısız turnuvada Türk futbolunu temsil etti. İnşallah hocamıza jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadar yaptığı çalışmalar nedeniyle de Cüneyt Çakır hocamıza çok teşekkür ediyorum. Yeni çalışmaları için de başarılar diliyorum" sözlerini kullandı.

Galatasaray'a sambacı 8 numara Galatasaray'a sambacı 8 numara Haberi Görüntüle

"HAKEMLERİMİZİN ARKASINDA DURMAK İSTİYORUZ"

Son olarak Mehmet BÜyükekşi, "Buradan özellikle şunun altını çizmek istiyorum. Şuna inanıyorum, eğer biz futbolda marka değerimizi artırmak istiyorsak, hakemlerimizi de son derece değerli halde tutmamız, kamuoyunda onların mutlaka hakkını vermemiz gerekiyor. Mutlaka hakemlerin de insan olduklarını unutmamız gerekiyor. Hepimiz hata yapabiliriz, hataları kasıt olmadığı müddetçe hoş görmemiz gerekiyor. Futbol kamuoyuna da buradan seslenmek istiyorum, yeni bir sayfa açıyoruz. Özellikle hakemlerimizin arkasında durmak istiyoruz ve bu duruşu da sadece lafla yapmayacağız. Gerçekten onlara güveniyoruz. Bütün hakemlerimizi son derece saygıdeğer olarak görüyoruz. Cüneyt Çakır hocamız için bu yaptıklarımızın diğer hakemler için de örnek olmasını istiyoruz. Böyle güzel uğurlamalarla hakemlerimizi emekli etmek istiyoruz." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading