Yandex Metrica

Sitede Ara

Beşiktaş'tan Galatasaray'a FETÖ göndermesi! Rashica'nın tanıtıldığı karelerde o görüntü paylaşılınca sarı-kırmızılılardan cevap geldi | Beşiktaş'tan çok sert savunma!

Beşiktaş'tan Galatasaray'a FETÖ göndermesi! Rashica'nın tanıtıldığı karelerde o görüntü paylaşılınca sarı-kırmızılılardan cevap geldi | Beşiktaş'tan çok sert savunma!

Beşiktaş Kulübü'nün yeni transferi Milot Rashica'yı tanıtmak için paylaştığı video, içerisinde Galatasaray'ın stadının da bulunduğu kareler içeriyordu. Bu görüntülerin, FETÖ'nün 10. Türkçe Olimpiyatları'ndan alındığı ortaya çıktı. Bu durum üzerine Galatasaray Kulübü'nden tepki dolu bir açıklama geldi. Bu gelişmelerin arkasından da Beşiktaş sosyal medyadan atağa geçerek itham edildiği duruma karşı sert bir savunma yaptı.

Spor

09.05.2024, 13:33

Beşiktaş'ın geçen sezon Galatasaray'da kiralık olarak oynayan Milot Rashica'yı transfer etmesi, iki kulüp arasındaki ilişkileri germişti. Bu gerilim, sosyal medyada da yankı bulurken, Beşiktaş'ın paylaştığı video olayı daha da büyüttü.

İrfan Can Kahveci derbide neden yok? İrfan Can Kahveci derbide neden yok? Haberi Görüntüle

GALATASARAY'A YÖNELTİLEN FETÖ İMASI

Beşiktaş'ın Rashica'nın transferini duyurduğu videoda, Galatasaray'ın stadında düzenlenen 10. Türkçe Olimpiyatları'ndan bir görüntü yer alıyordu. Bu paylaşım, Galatasaray'ı FETÖ ile ilişkilendiren bir ima olarak algılandı ve sarı-kırmızılı camiayı rahatsız etti.

Rıdvan Dilmen'in Galatasaray kehaneti! Gerçek oldu Rıdvan Dilmen'in Galatasaray kehaneti! Gerçek oldu Haberi Görüntüle

"BU KİRLİ OYUNUN HESABINI SORACAĞIZ"

Beşiktaş'ın bu sert göndermesine Galatasaray Kulübü'nden hemen bir yanıt geldi. Gece yarısı yapılan açıklamada, "Bu kirli oyunun hesabını soracağız" ifadeleri kullanıldı ve "Vatan hainlerinden hiçbir farkı yoktur" denilerek siyah-beyazlı kulüple olan gerilim daha da tırmandırıldı.

Galatasay'ın açıklaması şu şekilde:

Beşiktaş Kulübü tarafından paylaşılan videoda kullanılan görüntüye istinaden devam eden spekülasyonlar üzerine kulübümüz bu açıklamayı ilk ve son defa yapacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü, bu vatan için canını vermiş kahramanların beşiği olmuş, onlar tarafından kurulmuş bir spor kulübüdür. Cumhuriyet'in aydınlık yüzü Galatasaray'ı direkt ya da dolaylı şekilde bu ülkeye büyük zararlar vermek için uğraşan, kanlı bir terör örgütüyle yan yana göstermeye çalışan her kimse, öncelikle müfteridir.

Mbappe, Real Madrid'e mi gidecek? Mbappe, Real Madrid'e mi gidecek? Haberi Görüntüle

Mourinho'nun ilk transferi kim olacak? Eğer o isim gelirse yer yerinden oynayacak! Mourinho'nun ilk transferi kim olacak? Eğer o isim gelirse yer... Haberi Görüntüle

"BU VİDEOUNUN ALTINDA KİMİN İMZASI VARSA..."

Bir spor kulübünü bu konuların içine sokmaya çalışanların toplumu bölmek ve birbirine düşman etmek için çaba gösteren vatan hainlerinden hiçbir farkı yoktur. Türk sporunun içine rekabeti değil, hainliği sokmaya çalışan her kim olursa onun karşısında biz duracağız. Paylaşılan bu videonun altında imzası olan kim varsa, onlardan oynadıkları bu kirli oyunun hesabını soracağız.

DURSUN ÖZBEK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek düzenlenen basın toplantısında Beşiktaş'ın paylaşımıyla ilgili olarak şunları  " rel="tag" target="_blank">Galatasaray Cumhuriyet'in yüzüdür. Cumhuriyet'in yüzü olan bir kurumu eli kanlı terör örgütüyle ilişkilendirmek, onlarla yan yana getirmek dünyanın en saçma işi. Büyük bir hadsizlik, büyük bir gaf. Niye buna ihtiyaç duydunuz, bundan ne elde ettiniz? Beşiktaş'tan özür bekliyoruz. Taraftarlarımızın sakin olmasını ve bu provokatif kalkışmaya prim vermemesini rica ediyorum. Galatasaray bunun hesabını bu işe sebebiyet verenlerden soracaktır." ifadelerini kullandı.

Galatasaray başkanlık seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? GS Başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? GS Başkanı kim... Haberi Görüntüle

BEŞİKTAŞ'TAN SAVUNMA GELDİ

Galatasaray'ın Beşiktaş söylemleri sonrası, kulüpten açıklama geldi.

Beşiktaş'ın yaptığu açıklama şu şekildedir:

Galatasaray Spor Kulübü’nün mesnetsiz iddialarla Kulübümüzü hedef alan açıklamasına ilişkin cevabımızdır:

Bırakın bu ucuz gündem değiştirme oyunlarını ve yakışıksız kabadayı söylemlerini! 

Dün Galatasaray camiasının, Kulübümüzle ilgili yapmış olduğu açıklama yersiz, gereksiz ve hadsizdir. Futbol A Takımımıza dahil ettiğimiz bir futbolcumuz için hazırlanan transfer videosunda; hiçbir kasıt, art niyet ve ima amacı taşımayan bir sahneye takılarak olayı gündem değiştirmek adına kullanmak için yapılan bu açıklamadaki kabadayı ve tehdit dolu söylemlere pabuç bırakmayız.


Vatan ve millet sevgimizin herkesten, her camiadan daha yukarıda olduğunu düşünüyoruz. 
Birlik ve beraberliğimiz ile ülkemizin menfaatlerinin her zaman futbol şovlarından çok uzakta olmasına gayret etmeyi yüce bir görev olarak biliriz. 
Bu konuda bizimle yarışamayacak olanların söylemlerine çok dikkat etmeleri konusunda son kez uyarıyoruz. Bahsi geçen konu hakkında ilgililer arasında gerçekleşen görüşmelerde konu açıklığa kavuşmasına rağmen camiasına şirin görünmek adına böyle hadsiz bir açıklama yapılmasının amacının; sadece gündem değiştirmek olduğunu biliyoruz. Son zamanlardaki transfer şovlarından şımardıkları görülen Galatasaray Yönetimi'ne son sözümüz; tehdit ve kabadayılık gibi söylemlerden uzak durmalarıdır.

Camianızın bile kabul edemeyeceği bu yakışıksız tavrınızı ve şımarıklıklarınızı bir kenara bırakın. Aksi halde bu tavırlarınıza gereken cevabın, bir dahaki sefere misli ile olacağı konusunda ihtar ediyoruz.

Bahsi geçen hain terör örgütünün adının bu olayda ne sebeple gündeme getirildiğini ve aklınıza neden geldiğini bilmemekle beraber, münferit bazı hain kişiler dışında yüzyıllık kulüplerimizin bu konular içinde olmayacağını söylemenize gerek olmadan biliyoruz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading