Yandex Metrica

Beşiktaş'ın "Bu Oyuncak Sana Arkadaşım" kampanyası dünya basınında!

Beşiktaş'ın "Bu Oyuncak Sana Arkadaşım" kampanyası dünya basınında!

Süper Lig'in erteleme maçı Beşiktaş - Antalyaspor karşılaşmasında dakikalar 04:17'yi gösterdiğinde siyah-beyazlı taraftarlar depremden etkilenen çocuklar için sahaya 'peluş oyuncaklar' attı. Duygu yüklü anların yaşandığı görüntüler Avrupa basında da geniş yankı buldu.

Spor

23.01.2024, 22:19

Beşiktaş - Antalyaspor maçında dakikalar 04:17'yi gösterdiği an siyah-beyazlı tribünlerden depremden etkilenen çocuklar için sahaya peluş oyuncaklar atıldı. Oldukça duygusal anların yaşandığı görüntüler dünya basının da geniş yankı buldu.

Yusuf Yazıcı'nın adresi belli oluyor! Milli futbolcu Süper Lig'e dönecek mi? Yusuf Yazıcı'nın adresi belli oluyor! Milli futbolcu Süper Lig'e dönecek... Haberi Görüntüle

ÇOCUKLAR İÇİN PELUŞ OYUNCAK

Vodafone Park'a gelen Beşiktaş taraftarı ilk dakikalarda sahaya oyuncakları fırlattı. Tribünlerden atkı, mont gibi ürünler de sahaya fırlatılan diğer envarterler oldu. Beşiktaş Kulübü'nün peluş oyuncak ve diğer malzemeleri depremzedelere göndereceği öğrenildi.

Galatasaray'dan ilk resmi teklif! Yıldız Barcelona'dan geliyor Galatasaray'dan ilk resmi teklif! Yıldız Barcelona'dan geliyor Haberi Görüntüle

KALE ARKASINDA AFAD ÇADIRI

Beşiktaş Kulübü, depremzedelerin en büyük ihtiyaçları arasında yer alan çadırlara dikkat çekmek adına kale arkasındaki boşluğa çadır koydu. Siyah-beyazlı taraftarlar kale arkasında dev bir pankart açtı. Pankartta, "Siz üşüdükçe biz de üşüyoruz. Birlikte iyileşeceğiz" ifadeleri yer aldı.

Vodafone Park'ta oynanan maç öncesi AFAD personellleri de unutulmadı. AFAD'ın bir ekibi maç öncesi tribünleri selamladı. Siyah-beyazlı taraftarlar, AFAD personellerine alkışlarla destek verdi.

Ve artık Galatasaray Ziyech'e hakim! Ve artık Galatasaray Ziyech'e hakim! Haberi Görüntüle

'ÇARŞI' DÜNYA BASININDA!

L'EQUIPE: Çocuklar anıldı...

Fransız basınından L'equipe'de yer alan haberde: "Beşiktaş ile Antalyaspor'un 0-0'lık berabere biten maçında kötü bir futbol vardı ama mesele futbol değildi. 6 Şubat'ta Türkiye'yi vuran korkunç depremlerden sonra asıl mesele başka yerdeydi. 19 gün sonra Beşiktaş taraftarları bu felaketlerin kurbanlarını anmaya karar verdi. Deprem mağduru çocuklara destek olmak için sahaya yumuşak oyuncaklar attılar. 6 Şubat'taki deprem sabah 4:17'de başladığından, 4 dakika 17 saniyelik oyunun ardından bunu yapmayı seçtiler." ifadelerine yer verildi.

GOAL: Spor bir kez daha üzerine düşeni yaptı

Dünyanın en kaliteli spor medya şirketi 'goal' yaptığı haberde: "Türkiye'yi vuran depremde binlerce kişi hayatını kaybetti. Süper Lig'de Pazar günü Antalyaspor ile oynanan karşılaşmada Beşiktaş taraftarları tribünlerden gelen hediyeleri sahaya yağdırırken, spor bir kez daha etkilenenleri rahatlatmak için üzerine düşeni yaptı. Beşiktaş taraftarları, bölgedeki ilk depremin meydana geldiği 6 Şubat'ta Antalyaspor ile oynanan maçta saat 4:17'yi gösterince oyuncaklarını fırlattı." ifadelerini kullandı.

REUTERS: Çocuklar için bağış yapıldı

İngiliz basınından Reuters, kampanya ile alakalı: 

"Beşiktaş taraftarları, Pazar günü Antalyaspor ile oynanan maçta Türkiye ve Suriye'deki depremden etkilenen çocuklara bağış yapmak için binlerce peluş oyuncağı sahaya fırlattı. 0-0 biten Türkiye Süper Lig maçına 4 dakika 17 saniye ara verilerek taraftarların hediyeleri sahaya atması sağlandı. Deprem Türkiye'yi ilk olarak 6 Şubat'ta yerel saatle 0417'de vurdu. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada, "Taraftarlarımız deprem bölgesindeki çocuklara hediye edilmek üzere Vodafone Park'ın zeminine atkı, bere ve pelüş oyuncaklar atarak onları neşelendirdi." haberini paylaştı.

THE ATHLETIC: Beşiktaş taraftarı bunu ilk defa yapmıyor!

Dünyanın en önemli spor sitelerinden The Atletic, habere geniş yer ayırarak: 

"Beşiktaş taraftarları bir dayanışma göstergesi olarak ilk depremin olduğu saat olan 4:17'de oyunu yarıda kesti ve taraftarların büyük bir kısmı sahaya oyuncaklar attı. Benzer bir bağışı on iki yıl önce 2011'de Türkiye'nin doğusunda meydana gelen 2011 Van depreminde mağdur olan çocuklara destek olmak için yapan Beşiktaş taraftarları bunu ilk kez yapmıyor." açıklamasını yaptı.

Serie A resmi hesabının Twitter paylaşımı:

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading