Yandex Metrica

Aziz Yıldırım'dan resmi Süper Kupa açıklaması: Şartlar ne olursa olsun o kupayı alacağız!

Aziz Yıldırım'dan resmi Süper Kupa açıklaması: Şartlar ne olursa olsun o kupayı alacağız!

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 7 Nisan'da Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçında sarı lacivertlilerin U19 takımıyla çıkma kararını değerlendirdi. Yıldırım, Finalin yarıda kalması formamıza ve armamıza hakarettir dedi. İşte detaylar...

Spor

19.04.2024, 01:30

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Aziz Yıldırım, Süper Kupa maçı için önemli açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe Yönetimi'ne çağrıda bulunan Aziz Yıldırım, Galatasaray ile oynanacak Süper Kupa maçına A takım ile çıkıp kupayı almalarını söyledi.

Aziz Yıldırım açıklamasında,

"TFF'nin, UEFA Konfederasyon Kupası maçımıza rağmen; Süper Kupa Final tarihini değiştirmemesi futbol federasyonlarının son yirmi yılda görmeye alıştığımız kulübümüze karşı olan kasıtlı tasarruflarının bir tezahürüdür. Futbol iklimi, büyük bir bataklık olup, bu bataklığın ortasında da bugüne kadar FETÖ temizliğinin yapılmadığı TFF bulunmaktadır.

Türk Futbolunu içte içe sarmış olan FETÖ, Kulübümüzle yıllardır savaş halindedir. 3 Temmuz'da kaybettikleri savaşın intikamı peşinde koşmaktadır. Bunlarla mücadelede camiamız sarı-lacivert bir duvar örmüştür. 2 Nisan Olağanüstü Genel Kurulu da 3 Temmuz ruhunun sarsılmaz bir şekilde devam ettiğini dosta düşmana göstermiştir.

Aziz Yıldırım'ın hamlesine karşılık! İşte Ali Koç'un teknik direktör adayı Aziz Yıldırım'ın hamlesine karşılık! İşte Ali Koç'un teknik direktör adayı Haberi Görüntüle

''GENEL KURUL ÜYELERİMİZ YOK SAYILDI"

Ancak yönetimimiz, büyük bir heyecanla dünyanın ve yurdun dört bir yanından Fenerbahçe'ye sahip çıkmak için gelen genel kurul üyelerimize ve onların düşüncelerine saygı göstermemiş, onları dinlememiş ve kendilerinin aldıkları kararları alkışlatma fonksiyonu dışında genel kurul üyelerimiz yok sayılmıştır. Tüm Fenerbahçe derneklerinden ve oluşumlarından beklentim, ayağa kalkıp, Erol Bilecik'in ekranlarda gülerek açıkladığı mücadelemizin ciddiyeti ile bağdaşmayan karara karşı tepki koymaları, ses çıkarmalarıdır."

Galatasaray ile Fenerbahçe puanı eşit olunca ikili averaja mı genel averaja mı bakılır? Galatasaray ile Fenerbahçe puanı eşit olunca ikili averaja mı genel... Haberi Görüntüle

"U19 TAKIMIYLA SAHAYA ÇIKMAK FORMAMIZA VE ARMAMIZA HAKARETTİR"

"U19 takımımız da Fenerbahçe Spor Kulübü'nün değerli bir parçasıdır. Üzerlerindeki forma ve göğüslerindeki arma ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nü ve onun yüksek değerlerini ifade etmektedir. Kulübümüzün armasındaki meşe dalı Fenerbahçelilerin gücünün, yeşil renk ise başarı isteğinin sembolüdür.

Bu armayı göğüslerinin üzerinde taşıyan sporcularımız, Fenerbahçe'nin gücünü göstermek, başarılı olabilmek için mücadele etmek ve neticede rakiplerini gıpta ettirmek mecburiyetindedirler.

Formamızı ve armamızı taşıyan U19 takımımızı Süper Kupa Finali'nde sahaya sürmek suretiyle maçın yarıda kalmasına sebep olmak, formamıza ve armamıza yapılmış bir hakaret, bu formayı giyen gençlerimize yapılmış bir haksızlık olacaktır." ifdelerini kullandı. 

 

.

Habere Tepki Ver

0

3

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Loading