Yandex Metrica

Aziz Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar: Benim dönemimde Galatasaray hikayeydi

Aziz Yıldırım'dan çarpıcı açıklamalar: Benim dönemimde Galatasaray hikayeydi

Fenerbahçe'de seçimli genel kurul öncesi başkanlığa yeniden aday olacağını açıklayan eski başkan Aziz Yıldırım basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, basın toplantısında çarpıcı açıklamlara imza atarak ''Fenerbahçe'yi şampiyon yapmaya geliyorum'' dedi. İşte detaylar...

Spor

17.05.2024, 20:47

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım yeniden aday olacağını açıklmasının ardından çok konuşulacak iddialar ortaya attı. Buna göre Yıldırım, taraftarların ve spor camiasının merak ettiği soruları yanıtladı.

Yıldırım, Benim olduğum dönemde Galatasaray hikayeydi! Biz FETÖ ile mücadele ettik. Devletin içine sızdılar, devlet ile mücadele ettik. Onlarla mücadele etmekten, başka şey ile mücadele edemedik. En son Ankara'ya gittim ve 'Hapis yatmaya razıyım, karar verin' dedim. Verdiler!" dedi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

"Kimseyle kavga etmeyeceğim dedim ama benimle kavga ederlerse ederim. Bizim derdimiz Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Şampiyonluklar kulüpler, camiaları, güç olarak büyütüyor."

"6 sene önce ben ayrılırken herkes 'Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu' dediler. Maalesef bugün geldik 'Aziz Yıldırım gelsin Türk futbolunu kurtarsın' diyorlar"

"Fenerbahçe'nin hiçbir zaman para sonu olmaz. Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Birlik ve beraberliği sağlayamazsak hiçbir şey olmaz."

Son dakika... Kupaya Kartal pençesi: Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş'ın Son dakika... Kupaya Kartal pençesi: Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş'ın Haberi Görüntüle

NEDEN ADAY OLDUM?

"Neden aday oldum? Hiç niyetim yoktu. Keyfim yerinde. Ama Fenerbahçe'de bazı sıkıntılar var onları gördüm. Bir şeyler yapmamız lazım. Ne yapacağız? Biriniz aday olun, o şekilde yürüyelim dedim. Sen varken aday olmayız dediler. O yüzden mecbur kaldım. Çünkü 20 sene başkanlık yaptım. 6 sene lig şampiyonu olduk hem de zor günlerde. 20 sene idare ettik."

Galatasaray'ın başkan adayları oyunu kullandı Galatasaray'ın başkan adayları oyunu kullandı Haberi Görüntüle

''DERBİYİ KAZANACAĞIZ VE YENİ BİR SÜREÇ BAŞLAYACAK İNANIYORUM''

"Mevcut kulüp başkanının çalışmalarına engel olmadık. Muhalefet olmadık, sessiz kaldık. Konuştuğumuz zaman da camianın birlik ve beraberliğine dikkat çektim. Ocak 2024'ten bu yana sürekli sükunet çağrısı yaptım. Camiamızı Futbol takımımızın arkasında durmaya çağırdım. Bu hafta derbiyi kazanacağız ve yeni bir süreç başlayacak."

"Mevcut başkan, ben Fenerbahçe'nin başkanı olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmazlar dedi. Hepimiz duyduk. Bu konuyu arkadaşlarımla iyice düşündük. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor?"

2024/2025 Süper Lig sezonu ne zaman başlayacak? Yeni sezon maçlar ne zaman oynanacak? 2024/2025 Süper Lig sezonu ne zaman başlayacak? Yeni sezon maçlar... Haberi Görüntüle

''ÇOCUKLARIN AŞKI İÇİN ŞAMPİYON OLMAMIZ LAZIM''

"Ben bir laf üzerine geliyorum; 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' sözü."

"Fenerbahçe'nin en son kaybedeceği şey kazanma umudu olmalıdır. Bu kaybedildiğinde geri dönüş olmayacaktır. Parlak günlere geri dönüş için son duraktayız."

SON DAKİKA | FIFA'dan Süper Lig devine 3 dönem transfer yasağı SON DAKİKA | FIFA'dan Süper Lig devine 3 dönem transfer... Haberi Görüntüle

''3 SENEDEN FAZLA İSTEYESEMDE YAPAMAM''

"3 sene için geleceğim. 3 seneden fazlasını istesem de yapamam. 6 senelik dinlenme bize bunları gösterdi."

Filenin Sultanları için tehlike çanları çalıyor! Dünya sıralamasında büyük şok Filenin Sultanları için tehlike çanları çalıyor! Dünya sıralamasında büyük şok Haberi Görüntüle

''ŞARTLARDA ANLAŞIRSAK BİZDE''

Mourinho ile yüz yüze konuştum. O anlattı, biz anlattık. Daha hiç para konuşmadık. Konya maçını izlediğini söyledi. Bir aday telefonla konuşmuş, mevcut başkan menajeriyle görüşmüş. Sonra televizyonu dinledim, '12 milyon kendisi alacak, 3 milyon da ekibi alacak. Bu para ona verilir mi?.' Sana ne? Şartlarda anlaşırsak gelecek. Arabistan'a gitmiyor. Paraya ihtiyacı yok."

"Yakışmadı!" Türk futboluna bir kara leke daha! Holiganlar kafilenin otelini... Haberi Görüntüle

''KAYBEDERSEK MOURİNHO'NUN PARASININ YARISINI ÖDEYECEĞİM''

"9 Haziran'da seçim olacak. Mourinho bekler mi beklemez mi bilmem. Bu yönetime teklifim, Jose Mourinho ile çalışmayı düşünüyorlarsa; Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim, iki taraftan arkadaşlar gitsin ve imzayı atsınlar. Kim seçilirse, Mourinho ile devam etsin. Biz kaybedersek, Mourinho'nun parasının yarısını da ben ödeyeceğim."

"Obradovic'le 3-4 aydır görüşmedik. Basketbol takımının antrenörü gayet iyi. İyi giden şey bozulmaz. Kötü olursa bakılır. İnşallah şampiyon olur."

Fenerbahçe'den genç yıldız avı! Levent Mercan'dan sonra o futbolcuda geliyor Fenerbahçe'den genç yıldız avı! Levent Mercan'dan sonra o futbolcuda geliyor Haberi Görüntüle

''BORÇU KAPATMAYA DEĞİL ŞAMPİYON YAPMAYA GELİYORUM''

"Fenerbahçe'nin üzerinde ölü bir toprak var. 4 sene bizden, 6 sene de üstüne 10 senedir bir ölü toprak var. Bunu imece usulü çözeceğiz. Banka borcunu kapatacağız. Kapatmazsak büyük sorun. O yüzden hepinizden ricam hep beraber el birliğiyle bunu düzeltelim."

"Borcu kapatmaya gelmiyorum, şampiyon yapmaya geliyorum. Bir tek banka borcuna dikkat çekiyorum. Şampiyon yapacağız, çocukları mutlu edeceğiz. Hep beraber mutlu olacağız."

Alman basını duyurdu: Nuri Şahin'in adresi belli oluyor Alman basını duyurdu: Nuri Şahin'in adresi belli oluyor Haberi Görüntüle

''BEN ALİ KOÇ'LA KÜS DEĞİLİM''

"Bir tek şey söylüyorum, Fenerbahçe'yi şampiyon yapmaya geliyorum. Ben büyük hedefler koymuyorum. Türkiye'de şampiyonluk hedefi diyorum. Önce Türkiye'de şampiyonluk. Sonrasında bakarız. Önce Türkiye'de şampiyon olacağım."

"Yönetim, sicil, denetleme ve alt kurullar için hiç kimseyle konuşmadım. Pazar gününden sonra arkadaşlarımla bir araya gelip konuşacağız. Sonrasında Divan Kurulu'na listeyi vereceğiz"

"Ben Ali Koç'la küs değilim. Fikirlerimiz ayrı. Küs değilim. Divan Kurulu'ndan önce iki aday Aziz Yıldırım'la Ali Koç'u barıştıracağız dedi. Ben küs değilim. Ben niye küs olayım? 

 

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Spor


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading