Yandex Metrica

Sitede Ara

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yeniden aday olduğu başkanlık seçimi öncesinde yeni yönetim kurulu listesini açıkladı. Ali Koç'un listesinde ünlü televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı da yer aldı. 9 Haziran'daki kongre öncesinde düzenlenen adaylık toplantısında Koç, Fenerbahçe'nin mali durumu ve geleceğe yönelik planları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Spor

23.05.2024, 17:47

Ali Koç, yeni dönemde yönetim kurulunda önemli değişiklikler yaparak, güçlü ve deneyimli isimlerle yoluna devam etmek istediğini belirtti. Koç'un açıkladığı yönetim kurulu listesinde dikkat çeken isimlerden biri de medya dünyasının tanınmış ismi Acun Ilıcalı oldu. Bu tercih, Fenerbahçe'nin hem sportif hem de medya alanında güçlü bir yapıya sahip olma hedefinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Bazı Süper Lig devleri ve TFF,  Ali Koç'a tebrik mesajı gönderdi Bazı Süper Lig devleri ve TFF, Ali Koç'a tebrik mesajı... Haberi Görüntüle

KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Uçaktan indi kartal pozu verdi: Beşiktaş'ın yeni yıldızı İstanbul'da Uçaktan indi kartal pozu verdi: Beşiktaş'ın yeni yıldızı İstanbul'da Haberi Görüntüle

MALİ DURUM VE BORÇ YAPILANDIRMASI

Ali Koç, konuşmasında Fenerbahçe'nin mali durumuna dair önemli bilgiler paylaştı. Kulübün borcunun 23 milyar 610 milyon TL'ye indiğini açıklayan Koç, bu rakamın hangi kurdan bakılırsa bakılsın borcun yarı yarıya azaldığını gösterdiğini belirtti. Koç, "Tüm borçlarımızda Türk Lirası'na döndük. Faktoring şirketlerine hiçbir borcumuz kalmadı. Allah o günleri kulübe bir daha yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

Oğuz Aydın için resmi açıklama! Beşiktaş ve Galatasaray karşı karşıya Oğuz Aydın için resmi açıklama! Beşiktaş ve Galatasaray karşı karşıya Haberi Görüntüle

İLK DÖNEMİM DEĞERLENDİRMESİ

Ali Koç, başkanlık sürecinde yapılan hataları kabul ederek, bu deneyimlerden çok şey öğrendiklerini vurguladı. "İlk dönemimizde doğru yapmadıklarımız olmuştur. Bazı hoca tercihlerimizde bizi sorgulayabilirsiniz. Bilerek isteyerek bir yanlışımız olmadı" dedi. Koç, başarıları ve hatalarıyla yüzleştiklerini ve gelecekte neler yapılması gerektiğini daha iyi gördüklerini ifade etti.

Koç, mali bağımsızlık konusunda önemli adımlar attıklarını, ancak hala katedilecek yolları olduğunu belirtti. Fenerbahçe'nin UEFA'nın 2018 raporunda Avrupa'da batmaya en yakın ve en riskli kulüp olarak belirtildiğini hatırlatan Koç, şu anda borçların önemli ölçüde azaldığını ve ekonomik olarak daha güçlü bir yapıya kavuştuklarını belirtti.

Gemileri yaktı! Icardi devri bitiyor mu? Erden Timur'la alakası var mı? Gemileri yaktı! Icardi devri bitiyor mu? Erden Timur'la alakası var... Haberi Görüntüle

MALİ DİSİPLİN

Mali disiplini sürdürmenin önemine değinen Ali Koç, kulübün ekonomik olarak kötü bir durumda olacağını beklediklerini ancak durumun tahminlerinden de kötü olduğunu söyledi. "Bugün geldiğimiz noktada borcumuz yarı yarıya indi ve Türk Lirası'na döndük. Bu, kulübün sürdürülebilir bir mali yapıya kavuşması adına büyük bir adım" dedi.

Koç'un açıklamaları, Fenerbahçe'nin mali yapısını düzeltme ve geleceğe daha umutlu bakma hedeflerinin altını çiziyor. Yeni yönetim kurulunda yer alacak isimlerle birlikte Fenerbahçe, hem sportif başarıları artırmayı hem de mali istikrarı sağlamayı hedefliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Buluthan AKAR

TRHaber.com - Spor


Loading