Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, derbiden bir gün önce Samandıra Can Bartu Tesisleri'nde futbolcularla bir araya gelerek önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milliyet'in haberine göre; bu toplantıda Koç, futbolculara olan inancını ve güvenini dile getirdi. Koç'un konuşmasında "Bugüne kadar bizlere yaşattıklarınız için sizlerle gurur duyuyoruz. Yine sahaya çıkıp bizim gururumuzu katlayacağınıza inancım tam." ifadelerine yer verdiği öğrenildi.
Bu sözler, futbolcular üzerinde büyük bir moral etkisi yarattı ve takımın sahada göstermiş olduğu performansa önemli ölçüde katkı sağladı.
![45. kupasını kazandı! Lionel Messi için özel tören](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/messi3.webp)
FENERBAHÇE İÇİN "GURUR MAÇI"
Fenerbahçe teknik heyeti ve futbolcular, Galatasaray derbisini başından beri "Gurur maçı" olarak nitelendiriyordu. Bu maçı kazanmanın hem taraftarlar hem de camia için büyük bir anlam taşıdığının bilincinde olan oyuncular, sahaya bu bilinçle çıktı ve galibiyeti elde etti.
![Fenerbahçe'de flaş ayrılık! Hollanda ekibine transfer oldu](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/fenerbahce1.webp)
DERBİ ÖNCESİNDE TEKNE TURU
Fenerbahçe, derbiden iki gün önce futbolcuların moralini yükseltmek amacıyla İstanbul Boğazı'nda bir tekne turu düzenledi. Sadece futbolcuların katıldığı bu organizasyonda, oyuncuların stres atması ve takım ruhunu pekiştirmesi hedeflendi. Tekne turunda futbolcular arasında düzenlenen karaoke yarışması, derbinin getirdiği stresi azaltmada önemli rol oynadı.
![Galatasaray'ın istediği yıldızı açıkladılar: Ayrılık onaylandı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/okan-buruk-ant1439253097.webp)
ZAFERİN ARDINDAN İKİ GÜN İZİN
Teknik direktör İsmail Kartal, derbi zaferinin ardından futbolculara iki gün izin verdi. Bu izin, oyuncuların hem fiziksel hem de mental olarak dinlenmelerine olanak tanıdı. Kartal'ın bu kararı, takımın sezonun son haftasına taze bir enerji ile girmesini sağlayacak.