SON DAKİKA
57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na yoğun ilgi! Muğla'da başladı, İstanbul'da bitecek

57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na yoğun ilgi! Muğla'da başladı, İstanbul'da bitecek

Son dakika haberleri... Her yıl düzenli olarak organize edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Muğla'da gerçekleşiyor.

Spor

23.01.2024, 19:06

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Türkiye) Muğla'nın Bodrum ilçesinden başladı.

Etabın startı, Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürü Bilal Şentürk, Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu'nun da aralarında bulunduğu protokol üyelerince Bodrum İskele Meydanı'ndan verildi.

Turun 207 kilometrelik ilk etabına, 25 takımdan 167 bisikletçi katıldı.

Bisikletçiler, tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan etabı tamamlayarak Aydın'ın Kuşadası ilçesine ulaşacak.

Etap, Kuşadası Limanı önündeki finiş alanında sona erecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert tepki: CHP, Kandil'in oyuncağı oldu Haberi Görüntüle

'TÜRKİYE'DE MİSAFİR ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Bodrum'dan başlayan ve 17 Nisan'da İstanbul'da sona erecek organizasyonun tanıtım kitapçığına bir yazı kaleme aldı.

Yazısında yarışın başarı grafiğini artırarak devam etmesinden mutluluk duyduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın tek 'kıtalararası bisiklet turu' olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 57'ncisi vesilesiyle dünyanın farklı ülkelerinden sporcuları bir kez daha Türkiye'de misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1963 yılında Marmara Turu ile başlayan, 1965'te uluslararası standarda kavuşan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun başarı grafiğini her sene artırmasından memnuniyet duyuyoruz. 10 Nisan'da Bodrum Kalesi'nden start alıp 17 Nisan'da İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde sona erecek turun takımlarımızla birlikte sporseverlere ve vatandaşlarımıza da görsel bir şölen sunacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading