banner2

2022 Dünya Kupası'nda Türkiye sürprizi! Resmi başvuruda bulunuldu

Son dakika haberleri... 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar, güvenliği sağlamak için Türkiye'den askeri yardım talebinde bulundu. Konuyla ilgili tezkere TBMM'ye sunuldu.

Spor 02.10.2022, 13:18 02.10.2022, 13:18
Abone ol
2022 Dünya Kupası'nda Türkiye sürprizi! Resmi başvuruda bulunuldu

Tarih'te ilk kez kış aylarında düzelenecek 2022 Dünya Kupası öncesi Katar, Türkiye'den askeri yardım talep etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Katar'da "Dünya Kupası Kalkanı Harekatı" kapsamında görevlendirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gönderilen tezkerede, Katar'ın 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonuna ev sahipliği yapacağı belirtildi.

Bu organizasyona dünya sathından 1 milyon kişinin üzerinde katılım beklendiği ifade edilen tezkerede, bu kapsamda düzenlenecek spor etkinliklerinin güvenli şekilde gerçekleştirilebilmesi için Katar Silahlı Kuvvetleri ile Katar hükümeti tarafından davet edilen ülkelerden unsurların katılımıyla Dünya Kupası Kalkanı Harekatı'nın müştereken icra edileceği bildirildi.

Tezkerede, "Dünya Kupası Kalkanı Harekatı, 2022 FIFA Dünya Kupası organizasyonunun başarılı ve güvenli şekilde gerçekleştirilmesi için organizasyonun güvenliğini etkileyebilecek başta terörizm olmak üzere çeşitli tehdit unsurlarına karşı Katar sınırları, kara, hava ve deniz yetki alanlarında gerekli tedbirlerin Katar ve katılımcı ülkeler tarafından müştereken teşkil edilecek Görev Kuvveti vasıtasıyla alınması suretiyle icra edilecektir" sözleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!