Yandex Metrica

Sitede Ara

2022 Dünya Kupası açılışı Katar'da yapıldı

2022 Dünya Kupası açılışı Katar'da yapıldı

Son dakika haberleri... 2022 Dünya Kupasına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar'da heyecan başladı.

Spor

23.01.2024, 18:20

A Milli Takım'ın da katılmak için play-off oynayacağı 2022 Dünya Kupası heyecanı Katar'da başladı.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ile Katar Proje ve Miras Yüksek Komitesi iş birliğiyle, Doha'nın sahil şeridinde kurulan Dünya Kupası geri sayım saati törenle açıldı.

Etkinliğe Katar Olimpiyat Komitesi Başkanı Şeyh Cuan bin Hamed bin Halife Al Sani ve FIFA Başkanı Gianni Infantino katıldı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan Dursun Özbek'e çok sert karşılık: İnsani değerlerini sorguluyoruz! Bize dil uzatanlar... Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan Dursun Özbek'e çok sert karşılık: İnsani değerlerini... Haberi Görüntüle

8 STADYUM İÇİN ÇOK RÖTUŞ

Dünya Kupasının altyapı projelerinden sorumlu Proje ve Miras Yüksek Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise 2021 FIFA Arap Kupası karşılaşmalarının oynanacağı 8 stadyumda çalışmaların tamamlandığı ifade edildi.

Söz konusu açıklama, final maçlarının oynanacağı, 80 bin seyirci kapasitesiyle kupanın en büyük stadyumu olan Lusai'de son rötuşların yapılmasının ardından geldi.

Katar, 2022 Dünya Kupası için özel olarak 7 yeni stadyum inşa ederken, Uluslararası Halife Stadyumunda da geliştirme çalışmaları yapmıştı.

Katar'ın ev sahipliğinde Asya ve Afrika kıtalarından 16 Arap ülkesinin mücadelede edeceği 2021 FIFA Arap Kupası, 30 Kasım-18 Aralık'ta yapılacak.

Katar, 21 Kasım-18 Aralık 2022'de de Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading