SON DAKİKA

Test başarıyla tamamlandı! Bayraktar TB3 SİHA, 30 bin feet irtifaya çıktı

Bayraktar'dan yapılan açıklamaya göre, milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testini başarıyla tamamladı.

Savunma

21.02.2024, 23:06

Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, Yüksek İrtifa Sistem Performans Testleri başarıyla devam ediyor.

TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) tarafından yerli olarak geliştirilen PD-170 motoruyla havalanan milli SİHA, gerçekleştirilen yüksek irtifa uçuş testi sırasında yüksek irtifadaki sistem ve dayanım performansının ölçüldüğü testlerin tamamını başarıyla tamamladı.

ASELSAN gizli aracın içinden görüntü paylaştı: Dünyanın en gelişmiş aygıtı!... Haberi Görüntüle

DÜNYADA İLK SİLAHLI İNSANSIZ HAVA ARACI OLACAK

Bayraktar TB3 SİHA, katlanabilen kanat yapısıyla TCG Anadolu gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip dünyadaki ilk silahlı insansız hava aracı olacak.

Hatırlanacağı üzere Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 için 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanmasını planladıklarını açıklamıştı. Bayraktar TB3'ün sahip olacağı kabiliyetler bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak.

TUSAŞ'ın yeni tesisi ilk üretimi Boeing'e yapacak: Deprem kentinde ihracat... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'NİN CAYDIRICI GÜCÜNDE ÇARPAN ETKİSİ YAPACAK

Görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak milli SİHA, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek. Bu sayede keşif - gözetleme, istihbarat ve taşıdığı akıllı mühimmatlar ile taarruz görevlerini deniz aşırı hedeflere karşı icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Loading