Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika! Eren Abluka-5 operasyonu başlatıldı

Son dakika! Eren Abluka-5 operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Şırnak'ta 581 personelin katılımı ile Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu başlatıldı.

Savunma

23.01.2024, 19:11

İçişleri Bakanlığı Şırnak'ta 581 personelin katılımı ile Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu'nu başlattı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Şırnak ilinde “EREN ABLUKA-5 (ŞIRNAK-GABAR DAĞI-KARAGEÇİT) ŞEHİT J.ER ŞAKİR ELKOVAN” Operasyonu başlatıldı. Operasyonda  Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 581 personel 37 operasyonel tim görev alıyor. Operasyonun 1’inci gününde, Şırnak ili Gabar Dağı Karageçit bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen (26) mağara ve (3) sığınakta;

- (1) adet el bombası,
- (3) adet obüs mühimmatı,
- (2) adet EYP,
- (1) adet EYP düzeneği,
- (2) adet piyade tüfeği şarjörü ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen ABLUKA OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading