Yandex Metrica

NATO'dan sosyal medyadan duyurdu: Romanya semalarında Türk F-16'ları!

NATO Hava Komutanlığı'nın sosyal medya hesabından Geliştirilmiş Hava Polisliği kapsamında Romanya Feteşti 86’ncı Hava Üssünde görev yapan Türk F-16'larının görüntülerini paylaştı.

Savunma

30.03.2024, 15:17

NATO'nun en güçlü orduları arasında göze çarpan TSK, Romanya semalarında gövde gösterisi yaptı. Geliştirilmiş Hava Polisliği kapsamında Romanya Feteşti 86’ncı Hava Üssünde görev yapan Türk F-16'ları gökyüzünde süzüldü.

Hindistan, Ermenistan ve Yunanistan'a yakınlaşıyor: Türk denizcilik şirketine yaptırım Hindistan, Ermenistan ve Yunanistan'a yakınlaşıyor: Türk denizcilik şirketine yaptırım Haberi Görüntüle

NATO GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Konuya ilişkin NATO Hava Komutanlığı, X sosyal medya platformundan Geliştirilmiş Hava Polisliği kapsamında Romanya Feteşti 86’ncı Hava Üssünde görev yapan Türk F-16'larının görüntülerini paylaştı.

Bu adım dünya savaşı çıkarır: Yapay zeka destekli 'durdurulamaz İHA' daha derinleri vuracak Bu adım dünya savaşı çıkarır: Yapay zeka destekli 'durdurulamaz İHA'... Haberi Görüntüle

MSB'DEN PAYLAŞIM GELDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Romanya'nın Fetesti Borcea Meydanı’nda, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği kapsamında görev yapmakta olan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza bağlı 113'üncü Filo Komutanlığı, Müttefik Hava Kuvvetleri (AIRCOM) Denetleme ve Standardizasyon Başkanlığının (TACEVAL) denetleme heyeti tarafından ziyaret edildi." denildi.

"Personelimiz, habersiz olarak yapılan hazırlık denetlemesini, tüm NATO standartlarını sağlayarak başarılı bir şekilde tamamladı" denilen açıklamada, "Ülkemizi temsil ederek Romanya’da önemli bir görev üstlenen Hava Kuvvetleri personelimizi kutluyor, kendilerine görevlerinde başarılar diliyoruz." denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Savunma


Loading