Yandex Metrica

Sitede Ara

Milli Savaş uçağı Kaan özellikleri ne? Kaan uçtu mu, ne zaman operasyon yapacak?

Milli Savaş uçağı Kaan özellikleri ne? Kaan uçtu mu, ne zaman operasyon yapacak?

Milli Savaş uçağı Kaan özellikleri ne ve Kaan uçtu mu, ne zaman operasyon yapacak sorularının yanıtları bugün arama motorlarında araştırılıyor. Milli Muharip Uçak Kaan'ın özellikleri vatandaşlar tarafından merak edilirken, Kaan'ın uçup uçmadığı merka konusu oldu. Peki, Milli Savaş uçağı Kaan özellikleri ne? Kaan uçtu mu, ne zaman operasyon yapacak?

Savunma

10.03.2024, 22:44

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ)'ın yerli savaş uçağı KAAN'ı üretti. Üretim sornası ilk uçuşunun nasıl yapacağı merak konusu oldu. Ayrıca Kaan'ın özellikleri merak ediliyor. Peki, Milli Savaş uçağı Kaan özellikleri ne? Kaan uçtu mu, ne zaman operasyon yapacak?

S-400 mü? Brahmos mu? Komşu medyası duyurdu: Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı yeni Ege ve Akdeniz planı S-400 mü? Brahmos mu? Komşu medyası duyurdu: Yunanistan'ın Türkiye'ye karşı... Haberi Görüntüle

MİLLİ SAVAŞ UÇAĞI KAAN ÖZELLİKLERİ NE?

KAAN, tasarım ve imalatı ile milli savaş uçağıdır. KAAN'ın kanat açıklığı 14 yüksekliği ise 6 ve uzunluğu 21 metredir. KAAN, azami olarak 55 bin fite kadar çıkabilmekte. Yüksek manevra kabiliyeti, çift motoru, radara düşük görünürlüğü, gövde içinde silah taşıması ve elektronik harp kabiliyeti ile KAAN dosta güven verirken düşmana korku salacak.

Bayraktar TB3 SİHA sınırları altüst etti: TCG Anadolu'da göreve başlaması an meselesi Bayraktar TB3 SİHA sınırları altüst etti: TCG Anadolu'da göreve başlaması... Haberi Görüntüle

KAAN UÇTU MU?

KAAN bugün itibarıyla (21 Şubat 2024) ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Savunma


Loading