Yandex Metrica

Japonlar KAAN'a yorum yağdırdı: Türkler bizden daha iyi, bu sinir bozucu

21 Şubat sabahından beri Türkiye ile birlikte tüm dünya, Milli Muharip Uçak KAAN'ı konuşuyor. Türk teknoloji harikasını tartışan ülkelerden biri de Japonlar oldu. TV kanallarının 'KAAN' yayınları altına yapılan yorumlar hayli ilgi çekici.

Savunma

14.04.2024, 23:30

Türkiye'yi 5. nesil uçak geliştirme kabiliyetine sahip 4 ülke arasına sokan TUSAŞ, Milli Muharip Uçak KAAN'la dünyaya gövde gösterisi yaptı. 21 Şubat 2024 sabahındaki ilk uçuş anından beri Türkiye ile birlikte onlarca ülke KAAN'ı konuşuyor. 

Milli uçak, Uzakdoğu'da da temel gündem maddelerinden biri haline geldi. Japonlar, KAAN'ın uçuş görüntülerini yayınlayan televizyon kanallarının Youtube hesaplarına yorum yağdırıyor. 

Bir Japon vatandaşı, 'Türklerin Japonlardan daha üstün havacılık teknolojisine sahip olmasının sinir bozucu olduğunu' dile getiriyor. Kimileri KAAN'ı savaş oyunlarında görmeyi sabırsızlıkla beklediğini ifade ederken kimileri de KAAN projesine Japonya'nın da katılması gerektiğini belirtiyor.

Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuşu

İşte Youtube platformunda Japonların ilgi çeken KAAN yorumlarından bazıları:

Fransızları ülkeden kovan Afrika ülkesi ÇAD semalarında AKSUNGUR SİHA rüzgarı Fransızları ülkeden kovan Afrika ülkesi ÇAD semalarında AKSUNGUR SİHA rüzgarı Haberi Görüntüle

EVET, TÜRKLER BU KONUDA DAHA İYİ...

"Her ne kadar dışlanmış olsalar da F-35 geliştirme programına katılmaları, 5. nesli kendi ülkelerinde geliştirmeleri ve teknolojik yeteneklerinin Japonya'nınkinden daha iyi olduğunu kanıtlamaları gerçekten şaşırtıcı ve sinir bozucu. Japonya'nın da elinden geleni yapacağını umuyorum."

"Şimdiye kadar hayalet savaş uçakları sadece ABD, Rusya ve Çin tarafından bağımsız olarak geliştirilmişti, bu nedenle Türkiye'nin teknolojik yetenekleri inanılmaz."

"KAAN'ı Ace Combat'ta (bilgisayar oyunu) kullanabileceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum."

"F-35'in temel alındığını düşünmüştüm ama bunun iki motoru var. Türk teknolojisi muhteşem."

"Japonya ve Türkiye'nin hem şimdi hem de gelecekte iyi ilişkiler içinde kalmasını istiyorum."

"Bu test pilotu oldukça iyi. İnişte de çok iyiydi."

Çin Denizi'ndeki gerilimde son sözü KAAN söyleyecek: Filipinler ABD'yi veto etti Çin Denizi'ndeki gerilimde son sözü KAAN söyleyecek: Filipinler ABD'yi veto... Haberi Görüntüle

ARTIK İNSANLI UÇAKLARA GEÇTİLER

"İlk üç ülke (ABD, Rusya, Çin) dışında bu ilk kez olmuyor mu?"

"Japonya yanlısı ülkelerden biri olan Türkiye'ye iyi şanslar! Sizi destekliyoruz!"

"Çok havalı... Ön tarafı F-35, arka tarafı F22 gibi yapılmış."

"Başka kimsenin bunu bilmemesine şaşırdım. Türkiye, F-35'i ABD ile birlikte geliştiren ülkelerden biri. Dolayısıyla ona çok benzeyen bir savaş uçağının ortaya çıkması şaşırtıcı olmaz."

"Bu uçak kopya değil. Kimse kimseye bu tür bir teknolojiyi sunmaz. Bu iş o kadar basit değil."

"Türkiye çok sayıda hayalet insansız hava aracı üretiyor ve işletiyor. Artık insanlı uçuşa geçtiler."

F-35 saadet zinciri 2 trilyon doları aştı: Uçaklar o tarihe kadar havada kalacak F-35 saadet zinciri 2 trilyon doları aştı: Uçaklar o tarihe... Haberi Görüntüle

KAAN'I BİRLİKTE GELİŞTİRMEK DİLEĞİYLE

"Japonya'nın dost ve kardeş halkı Türklere sevgilerle. Yakın gelecekte KAAN'ı birlikte geliştirmeyi umuyoruz."

"Bugün güzel bir haber aldım ve sevincimi paylaşmak istiyorum. Tebrikler Sayın Türkiye! Ulusal bağımsızlığınızı tesis etmeniz, kardeş Japon halkını sevindiriyor. Geçtiğimiz yıl ülkenizde meydana gelen büyük depremden dolayı çok üzüldük. Bir Japon olarak bölgenizde Filistinlilere yönelik bir katliamın yaşandığına dair üzücü haberleri biliyorsunuz. Japonya'nın İsrail'e karşı kendi uçağını kullanarak gerekli tedbirleri bir an önce almasını istiyorum. Uzaktaki bir dosttan sevgilerle."

"Tüm ülkelerin hayalet savaş uçakları benzer tasarımlara sahiptir."

"Muhtemelen SİHA'lar gibi bu savaş uçakları da bir süre sonra yurtdışına ihraç edilecek ve Türkiye'nin nüfuzu artmaya devam edecek."

"Bu, Japonya'nın şu anda yapamayacağı bir şey. İnanılmaz!"

Habere Tepki Ver

35

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Atilla Diş

TRHaber.com - Savunma


Loading