Yandex Metrica

Sitede Ara

ASELSAN'ın KORKUT-D silahı dünyanın en ünlü savaş oyununa girdi! Modern Warships'te Türk fırtınası

ASELSAN'ın gemiler için tasarlayıp ürettiği yakın hava savunma silahı GÖKDENİZ (KORKUT-D) MİLGEM fırkateyninden önce dünyanın en ünlü savaş oyununda yerini aldı.

Savunma

16.03.2024, 13:03

Dünyanın ilgi odağı haline gelen Türk silahları daha üretim aşamasında dijital platformlarda yerini alıyor. Bunun son örneği ASELSAN tarafından tasarlanıp imâl edilen yakın hava savunma silahı GÖKDENİZ oldu. 

Karadaki KORKUT silahının deniz versiyonu olmasından ötürü ismi ilk olarak KORKUT-D şeklinde açıklanan ve adı daha sonra GÖKDENİZ'e çevrilen milli sistem, dünyanın en ünlü savaş oyunu Modern Warships'te yayınlandı.

Uygulama marketlerinden milyonlarca kez indirilen Modern Warships'te savaş oyunu tutkunları, satın aldıkları gemilere ASELSAN KORKUT-D'yi entegre ederek sefere çıkabiliyor. Oyunda tahrip gücü ve etkisi oldukça yüksek olduğu gözlenen KORKUT-D, yazılımcılar tarafından 'EN İYİ SİLAHLAR' kategorisine sokuldu. 

35 mm parçacık etkili mühimmat (ATOM) kullanan ve akıllı tapa teknolojisi sayesinde istenen bir menzilde patlayarak havada şarapnel bulutu oluşturabilen KORKUT-D (GÖKDENİZ) denizde hem gemilere karşı hem de gemiden hava hedeflerine karşı ateşlenebiliyor. 

KORKUT-D, anti-gemi füzelerinin yanısıra helikopter, uçak, insansız hava aracı ve su üstündeki her türlü platforma kilometrelerce uzaktan hasar verebiliyor. Çift namlulu KORKUT-D, her namludan dakikada 550 mermi olmak üzere hedefine toplamda 1100 mermi gönderebiliyor. 

Milli silah, MİLGEM kapsamında üretilmekte olan İSTİF sınıfı gemilerin ilk ürünü İSTANBUL fırkateyninde kullanılacak. 

Dünyanın en ünlü deniz muharebe oyunlarından biri olan Modern Warships daha önce de sanal envanterinde Baykar'ın üretmekte olduğu insansız savaş uçağı KIZILELMA'ya yer vermişti. Oyun yazılımcılarının çok yakında MİLGEM korvet ve fırkateynlerini de kullanıcılarına sunması bekleniyor. 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading